SUNDAY SCHEDULES


Schedules are now posted

Week six of seven consecutive Sunday events at various Gwinnett Parks. 

Entry fee $225 plus $50 team gate fee.

Two full pool games with top two teams playing for the bling. 

Winner will receive the new Grand Slam Championship rings !!

13U can swing any legal 1.15 BPF or USA Certified bat for the Fall season with drop restriction.  Drop 5 bats will be required for Spring 2019 for 13u !!

Text Tim Gaines at 770-231-0176 for more info.


Division

Game Date/Time Field Team vs Team
Game 1 10/14 9:00 AM Harbins Park 7 6 Archer 13U Keeler 8 Loganville Bats
Game 2 10/14 10:00 AM Rabbit Hill Park 1 9 TEAM ELITE STEEL 5 Mountain View Bears Black
Game 3 10/14 11:00 AM Harbins Park 7 9 Archer 13U Barnett 8 Loganville Bats
Game 4 10/14 12:00 PM Rabbit Hill Park 1 9 Hobgood Braves Blue 15 Mountain View Bears Black
Game 5 10/14 1:00 PM Harbins Park 7 0 Archer 13U Keeler 12 Sandy Springs Storm
Game 6 10/14 2:00 PM Rabbit Hill Park 1 1 TEAM ELITE STEEL 17 Brookwood Broncos
Game 7 10/14 3:00 PM Harbins Park 7 7 Archer 13U Barnett 9 Sandy Springs Storm
Game 8 10/14 4:00 PM Rabbit Hill Park 1 0 Hobgood Braves Blue 12 Brookwood Broncos
# Team W-L-T RA RD RS
1 Brookwood Broncos 2-0-0 1 14 20
2 Sandy Springs Storm 2-0-0 7 9 19
3 Archer 13U Barnett 1-1-0 17 -1 16
4 Loganville Bats 1-1-0 15 1 16
5 Mountain View Bears Black 1-1-0 18 2 15
6 TEAM ELITE STEEL 1-1-0 22 -3 10
7 Archer 13U Keeler 0-2-0 20 -9 6
8 Hobgood Braves Blue 0-2-0 27 -13 9

13U AMERICAN CHAMPIONSHIP 13U-A

1 Brookwood Broncos 9
10/14 6:15 PM
Rabbit Hill Park 1
1
2 Sandy Springs Storm 11
Sandy Springs Storm
Champion

Archer 13U Barnett

# Player 1
10/14
2
10/14
3 Total
46 Roth, Addison 2.0 2.0 4.0
22 Streuber, Ben 0.2 0.2
84 Woolfolk, Brandon 2.0 2.0
1 Wooten, Lawson 0.1 3.0 3.1
Total 5.0 5.0 10.0

Archer 13U Keeler

# Player 1
10/14
2
10/14
3 Total
7 Frampton, Nathan 1.1 1.1
23 Grunduski, Jacob 2.0 2.0
3 Keeler, lance 0.2 0.2
10 Presley, Don 0.1 0.1
19 Stanley, Coleman 2.0 2.0
Total 3.2 2.2 6.1

Brookwood Broncos

# Player 1
10/14
2
10/14
3 Total
15 Dunford, Brant 3.0 3.0
7 Wright, Alex 3.0 3.0
Total 3.0 3.0 6.0

Loganville Bats

# Player 1
10/14
2
10/14
3 Total
4 Banks, Mason 1.1 1.1
27 Bennett, Ty 0.2 2.0 2.2
11 McGown, Amare 2.0 2.0
5 Watson, Aidan 2.0 2.0
Total 4.0 4.0 8.0

Mountain View Bears Black

# Player 1
10/14
2
10/14
3 Total
20 Benson, Andrew 0.1 0.1
5 Edler, Charles 2.2 2.2
4 Franklin, Brent 3.0 3.0
8 Thomas, Coleton 2.0 1.0 3.0
Total 5.0 4.0 9.0

Sandy Springs Storm

# Player 1
10/14
2
10/14
3
10/14
Total
9 Dickson, Brooks 2.0 2.0
12 Hall, James 3.0 1.0 1.0 5.0
10 Madesko, Andy 4.0 4.0
3 Olson, Owen 1.0 1.0
6 Stevenson, Will 1.0 1.0
Total 3.0 5.0 5.0 13.0

TEAM ELITE STEEL

# Player 1
10/14
2 3 Total
11 Bumgarner, Will 3.0 3.0
6 Jarvis, Ethan 2.0 2.0
Total 5.0 5.0
Team Division W-L-T
1 Archer
Dacula, GA
9U-N 9-6-0
2 Archer Tigers
Lawrenceville, GA
10U-A 11-7-0
3 Collins Hill 10U
Lawrenceville, GA
10U-A 3-0-0
4 Cyclones Baseball
Gainesville, GA
10U-A 0-2-0
5 Dacula Next Level
Dacula, GA
10U-A 5-6-0
6 Elite Sluggers - Hansen
Winder, GA
10U-A 2-6-0
7 Falcon Baseball
FLOWERY BRANCH, GA
10U-A 1-3-0
8 Gwinnett Bandits 10U
Buford, GA
10U-R 3-12-0
9 MCAA Hawks
BUFORD, GA
10U-R 4-5-1
10 Mountain View Bears
Dacula, GA
10U-A 1-5-0
11 Putnam Bulls
Eatonton, GA
10U-R 1-1-0
12 Signature Park Bulldogs
Winder, GA
10U-A 16-10-0
Team Division W-L-T
1 5 Star National Smith
Tifton, GA
10U-N 1-1-0
2 Mizuno Gwinnett
Suwanee, GA
10U-N 0-4-0
3 Norcross BlueDevils
Norcross, GA
10U-N 5-4-1
4 Phillies
Lithia Springs, GA
10U-N 2-2-0
5 VELO Baseball
McDonough, GA
10U-N 2-0-1
Team Division W-L-T
1 Ambush Baseball
Jefferson, GA
11U-A 6-4-1
2 Athens B-52's
Athens, GA
11U-A 1-1-0
3 Brookwood Broncos - Wright
Lawrenceville, GA
11U-A 9-8-3
4 GBA Spiked 9
Suwanee, GA
11U-A 5-9-0
5 Gwinnett Bandits 11U
Buford, GA
11U-R 4-10-0
6 Hardknox Orioles
McDonough, GA
11U-A 9-2-0
7 Mizuno Gwinnett 11U
Suwanee, GA
11U-A 2-0-1
8 Mountain View Bears
Dacula, GA
11U-A 7-8-0
9 North Gwinnett Bulldogs
Suwanee, GA
11U-A 6-4-2
10 QAB-Tumlin
Gainesville, GA
11U-A 3-6-0
Team Division W-L-T
1 Archer 13U Barnett
Bethlehem, GA
13U-A 8-3-0
2 Archer 13U Keeler
Dacula, GA
13U-R 0-13-0
3 Brookwood Broncos
Snellville, GA
13U-A 11-11-0
4 Hobgood Braves Blue
Woodstock, GA
13U-A 2-6-0
5 Loganville Bats
Loganville, GA
13U-A 4-16-1
6 Mountain View Bears Black
Dacula, GA
13U-A 5-17-0
7 Sandy Springs Storm
Sandy Springs, GA
13U-A 12-7-0
8 TEAM ELITE STEEL
CUMMING, GA
13U-A 5-11-1
Team Division W-L-T
1 13u Dunwoody Diablos Gold
Dunwoody, GA
13U-N 5-8-0
2 Five Star Generals
Loganville, GA
13U-N 12-5-3
3 Mountain View Bears Gold
Dacula, GA
13U-N 16-3-1
4 SIGNATURE PARK SCRAPPERS BASEBALL
HOSCHTON, GA
13U-N 17-9-1
5 The Storm Baseball Club
Lilburn, GA
13U-A 7-7-3
Team Division W-L-T
1 14U Dacula Falcons
Dacula, GA
14U-OPEN 16-12-0
2 5 Star Generals - Truesdell
Loganville, GA
14U-OPEN 13-13-2
3 Big Creek Bombers
Cumming, GA
14U-OPEN 9-17-0
4 Blue Cats
Homer, GA
14U-OPEN 2-3-0
5 Buford
Buford, GA
14U-OPEN 2-5-1
6 Future Stars
Lithonia, GA
14U-OPEN 10-10-0
7 North Georgia Express
Tate, GA
13U-A 0-2-0
8 Riverwood Jr Raiders
Sandy Springs, GA
14U-OPEN 0-2-0
9 Southern Savages
Watkinsville, GA
14U-OPEN 12-14-0
10 TEAM ELITE MVP
WINDER, GA
14U-OPEN 10-1-1
Team Division W-L-T
1 GSB
Statham, GA
14U-OPEN 4-6-0
2 Hopewell Hawks Elite 14's
Milton, GA
14U-OPEN 18-6-0
3 ITP Lightening
Atlanta, GA
14U-OPEN 4-3-0
4 T3H South 14U
Decatur, GA
14U-OPEN 13-13-0
5 Team Solo
Warner Robins, GA
14U-OPEN 13-4-1