Grand Slam Sports Tournaments
Game | Date/Time | Field | Team | vs | Team |
---|---|---|---|---|---|
Game 1 5/22 9:00 AM | BNA Bank Park 7 | 1 DINGER NATION NAVY | 14 Saltillo Storm 8u | ||
Game 2 5/22 9:00 AM | BNA Bank Park 5 | 0 New Albany Flames | 12 Yalobusha Giants - Wilson | ||
Game 3 5/22 10:10 AM | BNA Bank Park 7 | 13 Saltillo Storm 8u | 1 Tombigbee Tribe | ||
Game 4 5/22 10:10 AM | BNA Bank Park 5 | 11 New Albany Flames | 19 UBA Teal | ||
Game 5 5/22 11:20 AM | BNA Bank Park 7 | 17 DINGER NATION NAVY | 16 Swing Elite - 2020 | ||
Game 6 5/22 11:20 AM | BNA Bank Park 5 | 16 Phenom Baseball | 0 Yalobusha Giants - Wilson | ||
Game 7 5/22 12:30 PM | BNA Bank Park 5 | 14 Phenom Baseball | 1 UBA Teal | ||
Game 8 5/22 12:30 PM | BNA Bank Park 7 | 9 Swing Elite - 2020 | 21 Tombigbee Tribe |
# | Team | W-L-T | RA | RD | RS |
---|---|---|---|---|---|
1 | Phenom Baseball | 2-0-0 | 1 | 14 | 20 |
2 | Saltillo Storm 8u | 2-0-0 | 2 | 14 | 20 |
3 | Yalobusha Giants - Wilson | 1-1-0 | 16 | 0 | 10 |
4 | Tombigbee Tribe | 1-1-0 | 22 | 0 | 11 |
5 | UBA Teal | 1-1-0 | 25 | 0 | 11 |
6 | DINGER NATION NAVY | 1-1-0 | 30 | -6 | 11 |
7 | New Albany Flames | 0-2-0 | 31 | -14 | 10 |
8 | Swing Elite - 2020 | 0-2-0 | 38 | -8 | 19 |
1 | Phenom Baseball | 15 |
8 | Swing Elite - 2020 | 12 |
4 | Tombigbee Tribe | 14 |
5 | UBA Teal | 0 |
2 | Saltillo Storm 8u | 17 |
7 | New Albany Flames | 5 |
3 | Yalobusha Giants - Wilson | 11 |
6 | DINGER NATION NAVY | 9 |
Phenom Baseball | 10 |
Tombigbee Tribe | 13 |
Saltillo Storm 8u | 15 |
Yalobusha Giants - Wilson | 5 |
Tombigbee Tribe | 15 |
Saltillo Storm 8u | 10 |
Team | Division | W-L-T | |
---|---|---|---|
1 |
DINGER NATION NAVY
NETTLETON, MS
|
8U-AA KP | 20-14-1 |
2 |
New Albany Flames
New Albany, MS
|
8U-A KP | 2-30-0 |
3 |
Phenom Baseball
Northport, AL
|
8U-AA KP | 9-4-0 |
4 |
Saltillo Storm 8u
saltillo, MS
|
8U-AA KP | 17-15-0 |
5 |
Swing Elite - 2020
Starkville, MS
|
8U-AA KP | 7-7-1 |
6 |
Tombigbee Tribe
Booneville, MS
|
8U-AA KP | 15-9-0 |
7 |
UBA Teal
Hernando, MS
|
8U-A KP | 11-17-1 |
8 |
Yalobusha Giants - Wilson
Oxford, MS
|
8U-AA KP | 22-11-1 |
Team | Division | W-L-T | |
---|---|---|---|
1 |
Crossroads Cubs
Corinth, MS
|
9U-A | 2-21-0 |
2 |
EBC 9u-Foster
Blue Mountain, MS
|
9U-Major | 12-2-0 |
3 |
Saltillo Storm 9U
Saltillo, MS
|
9U-Major | 10-1-0 |
4 |
Swing Elite - McKenzie
Starkville, MS
|
9U-A | 9-20-0 |
5 |
Tupelo Titans
Tupelo, MS
|
9U-A | 7-4-1 |
6 |
Yalobusha Giants 2030 - Mayo
Oxford, MS
|
9U-A | 1-6-0 |
Team | Division | W-L-T | |
---|---|---|---|
1 |
2XD- 11U
Columbus, MS
|
11U-A | 13-14-2 |
2 |
Amory Cardinals
Amory, MS
|
11U-A | 6-17-0 |
3 |
Eagles Baseball
Belmont, MS
|
11U-AA | 16-19-3 |
4 |
MISSISSIPPI BREWERS
GRENADA, MS
|
11U-AA | 24-23-1 |
5 |
UBA 11u
Hernando, MS
|
11U-AA | 9-3-1 |
Team | Division | W-L-T | |
---|---|---|---|
1 |
Canes MS 12u Gold
Hernando, MS
|
12U-AA | 31-19-2 |
2 |
Eagles
New Albany, MS
|
12U-AAA | 32-6-0 |
3 |
Mississippi Braves
Houlka, MS
|
12U-AS | 3-10-0 |
4 |
NA Bulldogs White
New Albany, MS
|
12U-A | 12-34-1 |
5 |
New Albany Bulldogs 12U Maroon
New Albany, MS
|
12U-AA | 9-11-1 |
6 |
Pontotoc Thunder
Pontotoc, MS
|
12U-AA | 11-24-1 |
7 |
Tupelo Thrive 13u
Tupelo, MS
|
12U-AA | 26-24-1 |
Team | Division | W-L-T | |
---|---|---|---|
1 |
Lafayette County Cardinals
Oxford, MS
|
13U-A | 18-20-2 |
2 |
North Mississippi Outlaws
Mantachie, MS
|
13U-AA | 1-6-0 |
3 |
Pontotoc Hit Squad
Ecru, MS
|
13U-AA | 15-12-0 |
4 |
Tuscaloosa Tribe
Northport, AL
|
12U-AA | 10-3-0 |
Team | Division | W-L-T | |
---|---|---|---|
1 |
BPA - Mattox
Grenada, MS
|
14U-OPEN | 2-4-0 |
2 |
Delta Drive
Clarksdale, MS
|
14U-OPEN | 1-5-0 |
3 |
DIAMOND ELITE
Meridian, MS
|
14U-OPEN | 8-11-3 |
4 |
New Hope
Columbus, MS
|
14U-OPEN | 1-6-0 |
5 |
North Mississippi Hitmen
Batesville, MS
|
14U-OPEN | 1-2-0 |
6 |
North ms diamondbacks
Batesville, MS
|
14U-OPEN | 12-9-1 |
7 |
Tombigbee Tribe
Mooreville, MS
|
13U-AAA | 14-6-1 |
8 |
Tombigbee Tribe 14u
Tupelo, MS
|
14U-OPEN | 9-2-0 |