Grand Slam Sports Tournaments
Schedules are now posted
Week 6 of the Grand Slam Atlanta Sunday Series events.
The top two teams from pool play will advance to the Championship Game.
If an age groups has 10 or more teams, then we will advance the top four teams with #1 vs #2 seed Gold bracket game and a #3 vs #4 seed a Silver bracket game.
All 16U and 18U games will be played on HS fields if available.
The new Grand Slam rings will be awarded for the Championship Game to the Champion and Finalist.
Game | Date/Time | Field | Team | vs | Team |
---|---|---|---|---|---|
Game 1 10/15 11:00 AM | South Gwinnett Park 5 | 12 Highlight Factory Wolfpack | 2 Dirty South Outlaws | ||
Game 2 10/15 12:30 PM | South Gwinnett Park 5 | 1 Wow Factor Taylor | 13 Dirty South Outlaws | ||
Game 3 10/15 2:00 PM | South Gwinnett Park 5 | 4 Wow Factor Taylor | 14 Highlight Factory Wolfpack |
# | Team | W-L-T | RA | RD | RS |
---|---|---|---|---|---|
1 | Highlight Factory Wolfpack | 2-0-0 | 6 | 14 | 20 |
2 | Dirty South Outlaws | 1-1-0 | 13 | 0 | 12 |
3 | Wow Factor Taylor | 0-2-0 | 27 | -14 | 5 |
1 | Highlight Factory Wolfpack | 15 |
2 | Dirty South Outlaws | 4 |
Team | Division | W-L-T | |
---|---|---|---|
1 |
Dirty South Outlaws
Statham, GA
|
7U-A | 1-2-0 |
2 |
Highlight Factory Wolfpack
Snellville, GA
|
7U CP | 5-5-0 |
3 |
Wow Factor Taylor
Mcdonough, GA
|
7U-A | 0-2-0 |
Team | Division | W-L-T | |
---|---|---|---|
1 |
Brookwood 9U
lawrenceville, GA
|
9U-A | 0-9-0 |
2 |
CG Legacy-Perry
Auburn, GA
|
9U-A | 7-13-0 |
3 |
HIGHLIGHT FACTORY WOLFPACK 9U
Snellville, GA
|
9U-A | 4-5-0 |
4 |
V36 Choppers 9U
Suwanee, GA
|
9U-AAA | 13-4-0 |
Team | Division | W-L-T | |
---|---|---|---|
1 |
Archer Select Baseball (Hunter)
Dacula, GA
|
10U-AA | 0-2-0 |
2 |
Beastmode GRINDERS "RED"
Decatur, GA
|
10U-AA | 2-6-0 |
3 |
Oconee Rake Swann
Watkinsville, GA
|
10U-AAA | 21-5-0 |
4 |
Sacrifice Baseball Club 10u Bombsquad
Snellville, GA
|
10U-AA | 5-6-0 |
5 |
ZT Bombers SE
Alpharetta, GA
|
10U-AAA | 3-0-0 |
Team | Division | W-L-T | |
---|---|---|---|
1 |
5 Star Atlanta
Snellville, GA
|
11U-AAA | 17-14-1 |
2 |
ET Aliens
Winder, GA
|
11U-A | 0-4-0 |
3 |
Five Star Generals 11u
Loganville, GA
|
11U-AAA | 10-10-1 |
4 |
Line Drive Academy Swett
Cleveland, GA
|
11U-AA | 3-5-0 |
5 |
Mill Creek Hawks 11U
Hoschton, GA
|
11U-AA | 22-14-0 |
6 |
Oconee Wood Ducks
Watkinsville, GA
|
11U-AAA | 11-4-0 |
7 |
Outlaws Baseball
Dunwoody, GA
|
11U-AAA | 13-5-0 |
8 |
Team Elite Sluggers Bignon
Cumming, GA
|
11U-AAA | 6-5-0 |
Team | Division | W-L-T | |
---|---|---|---|
1 |
AC Athletics
Flowery Branch, GA
|
12U-AA | 4-3-0 |
2 |
Brookwood 12u
Snellville, GA
|
12U-AA | 15-20-1 |
3 |
Dacula Hype Baseball 12U
Dacula, GA
|
12U-AA | 14-10-1 |
4 |
Dingers Athletics 12U - Wilson
Buford, GA
|
12U-AA | 10-14-0 |
5 |
Fury Baseball 12U
JEFFERSON, GA
|
12U-AA | 10-7-1 |
6 |
GA Sauce 12U
Buford, GA
|
12U-AA | 8-20-0 |
7 |
Georgia Stars Baseball Academy -Armstrong
Norcross, GA
|
12U-AA | 4-13-0 |
8 |
Mill Creek Hawks - Jasunas
Buford, GA
|
12U-AA | 3-9-0 |
9 |
Mill Creek Hawks Elite
Buford, GA
|
12U-AA | 13-13-0 |
10 |
Team Elite Apex
Cumming, GA
|
12U-AA | 2-2-0 |
Team | Division | W-L-T | |
---|---|---|---|
1 |
Canes Southeast 12u Batten
Norcross, GA
|
12U-AAA | 8-5-0 |
2 |
Devine Baseball
Buford, GA
|
12U-AAA | 10-1-1 |
3 |
GA Elite Jaguars 12U
Maretta, GA
|
12U-AAA | 4-14-0 |
4 |
GWINNETT WOLFPACK
Duluth, GA
|
12U-AAA | 2-6-0 |
5 |
Meridian Panthers
Lilburn, GA
|
12U-AAA | 8-2-0 |
6 |
Newton Naturals-Sloan
Covington, GA
|
12U-AAA | 7-2-0 |
7 |
Team Elite 12U SWAT
Winder, GA
|
12U-Major | 9-6-1 |
8 |
Team Elite Prime Gray
Cumming, GA
|
12U-AAA | 0-9-0 |
9 |
Team Elite Sluggers Herndon
Watkinsville, GA
|
12U-AA | 6-6-0 |
10 |
TG D-Backs McGee
Johns Creek, GA
|
12U-AAA | 4-7-0 |
Team | Division | W-L-T | |
---|---|---|---|
1 |
25/8 Kings- McCree
Chamblee, GA
|
13U-AA | 3-6-0 |
2 |
Canes Southeast 13u - Clark
Norcross, GA
|
13U-AA | 7-5-0 |
3 |
Cannon Ballers
Bethlehem, GA
|
13U-AA | 1-6-0 |
4 |
Georgia Liberty 13U Roach
Dacula, GA
|
13U-AAA | 7-11-0 |
5 |
HitMen Elite
McDonough, GA
|
13U-AA | 1-1-0 |
6 |
Outlaws 13U Smoke
Atlanta, GA
|
13U-AA | 4-10-0 |
Team | Division | W-L-T | |
---|---|---|---|
1 |
706 Baseball Club 13u Red
Watkinsville, GA
|
13U-AAA | 1-11-0 |
2 |
Archer Select 13u
Dacula, GA
|
13U-AAA | 1-1-0 |
3 |
GA Sauce 13U Black
Buford, GA
|
13U-AAA | 9-8-0 |
4 |
THE HILL 13U
Lawrenceville, GA
|
13U-AAA | 22-9-0 |
5 |
Walnut Grove Warriors
Walnut Grove, GA
|
13U-AAA | 5-6-0 |
Team | Division | W-L-T | |
---|---|---|---|
1 |
FOCO Bananas
Cumming, GA
|
14U-AA | 8-15-2 |
2 |
North Georgia Legends 14U
TALKING ROCK, GA
|
14U-AA | 1-4-0 |
3 |
TB Blue Sox
WOODSTOCK, GA
|
14U-AAA | 6-7-2 |
4 |
The Hill 14U
Suwanee, GA
|
14U-AA | 9-7-1 |
5 |
USA Scout Futures
Emerson, GA
|
14U-AAA | 2-2-0 |
Team | Division | W-L-T | |
---|---|---|---|
1 |
AquaSox Baseball - 14U Blue
Monroe, GA
|
14U-AAA | 3-4-0 |
2 |
Beastmode Scout "27/28"
Decatur, GA
|
14U-AA | 11-4-1 |
3 |
Coweta Cyclones
Newnan, GA
|
14U-AAA | 1-1-1 |
4 |
GBA Spiked 9 at Collins hill
Suwanee, GA
|
14U-AAA | 3-1-1 |
5 |
USA Scout Prospects
Emerson, GA
|
14U-AAA | 2-3-0 |
Team | Division | W-L-T | |
---|---|---|---|
1 |
Bandits 2027 Miller
BUFORD, GA
|
15U-OPEN | 1-6-0 |
2 |
Beastmode Elite (Class 26/27)
Decatur, GA
|
15U-OPEN | 5-1-0 |
3 |
EC IMPACT
Elberton, GA
|
16U-OPEN | 8-4-0 |
4 |
Georgia Liberty 15U Select
Dacula, GA
|
15U-OPEN | 2-8-0 |
5 |
Thee Savage Academy
Hoschton, GA
|
15U-OPEN | 1-5-0 |
Team | Division | W-L-T | |
---|---|---|---|
1 |
Atlanta Premier Locke
Jefferson, GA
|
15U-OPEN | 15-3-0 |
2 |
Georgia Stars Baseball Academy - Waters
Norcross, GA
|
15U-OPEN | 0-6-0 |
3 |
Georgia Yard Goats
Cumming, GA
|
15U-OPEN | 4-4-0 |
4 |
Mill Creek Hawks
Buford, GA
|
16U-OPEN | 6-7-0 |
5 |
USA Scout Prospects
Emerson, GA
|
15U-OPEN | 0-2-0 |
Team | Division | W-L-T | |
---|---|---|---|
1 |
Flush Baseball 16u powered by Royal Flush Plumbing
Snellville, GA
|
16U-OPEN | 8-4-1 |
2 |
Georgia Lookouts 17U
Snellville, GA
|
17U-OPEN | 2-5-2 |
3 |
Gwinnett Ballers
Snellville, GA
|
16U-OPEN | 3-0-0 |
4 |
Lanier Longhorns
Sugar Hill, GA
|
16U-OPEN | 9-10-0 |
5 |
Mudcats
Winder, GA
|
16U-OPEN | 3-8-1 |
Team | Division | W-L-T | |
---|---|---|---|
1 |
Comets
Johns Creek, GA
|
18U-OPEN | 2-3-1 |
2 |
GAXL Navy 18U
Marietta, GA
|
18U-OPEN | 6-2-2 |
3 |
Georgia Liberty 18U Select
Dacula, GA
|
18U-OPEN | 3-6-0 |
4 |
Rome River Hawks
Rome, GA
|
18U-OPEN | 4-2-0 |
Team | Division | W-L-T | |
---|---|---|---|
1 |
Beastmode Elite (Class 25/26)
Decatur, GA
|
17U-OPEN | 4-4-0 |
2 |
SEB
WINDER, GA
|
17U-OPEN | 5-2-1 |
3 |
TOP GUN BASEBALL
OXFORD, GA
|
18U-OPEN | 5-1-0 |
4 |
Watkinsville Rockets
Watkinsville, GA
|
18U-OPEN | 2-4-1 |