Grand Slam Sports Tournaments
CONTACT: MIKE NARMOUR @ 662-552-5265
OR mikenarmour@aol.com
GARY LEATHERS @ 662-401-9170
DELL DAVES @ 662-299-4279
Game | Date/Time | Field | Team | vs | Team |
---|---|---|---|---|---|
Game 1 8/26 6:30 PM | BP BANK PLUS 2 | 4 Dirt Brothers 8u | 17 Houston Bullets | ||
Game 2 8/26 7:40 PM | BP BANK PLUS 2 | 5 Dirt Brothers 8u | 17 Mississippi Braves | ||
Game 3 8/27 9:00 AM | BP BANK PLUS 2 | 0 B-Town Raptors | 12 RAGE | ||
Game 4 8/27 9:00 AM | BP BANK PLUS 3 | 19 Bordertown Braves | 2 Corinth Indians- Stacy 8u | ||
Game 5 8/27 10:10 AM | BP BANK PLUS 2 | 19 RAGE | 7 West TN Bombers | ||
Game 6 8/27 11:20 AM | BP BANK PLUS 2 | 4 Corinth Indians- Stacy 8u | 15 Houston Bullets | ||
Game 7 8/27 12:30 PM | BP BANK PLUS 2 | 7 B-Town Raptors | 6 Mississippi Braves | ||
Game 8 8/27 1:40 PM | BP BANK PLUS 2 | 16 Bordertown Braves | 3 West TN Bombers |
# | Team | W-L-T | RA | RD | RS |
---|---|---|---|---|---|
1 | Bordertown Braves | 2-0-0 | 5 | 14 | 20 |
2 | RAGE | 2-0-0 | 7 | 14 | 20 |
3 | Houston Bullets | 2-0-0 | 8 | 14 | 20 |
4 | B-Town Raptors | 1-1-0 | 18 | -6 | 7 |
5 | Mississippi Braves | 1-1-0 | 12 | 6 | 16 |
6 | Dirt Brothers 8u | 0-2-0 | 34 | -14 | 9 |
7 | Corinth Indians- Stacy 8u | 0-2-0 | 34 | -14 | 6 |
8 | West TN Bombers | 0-2-0 | 35 | -14 | 10 |
4 | B-Town Raptors | 7 |
5 | Mississippi Braves | 12 |
1 | Bordertown Braves | 14 |
Mississippi Braves | 7 |
2 | RAGE | 10 |
3 | Houston Bullets | 18 |
Bordertown Braves | 3 |
Houston Bullets | 5 |
7 | Corinth Indians- Stacy 8u | 1 |
8 | West TN Bombers | 16 |
6 | Dirt Brothers 8u | 1 |
West TN Bombers | 16 |
Team | Division | W-L-T | |
---|---|---|---|
1 |
7U Dinger Nation Navy
Nettleton, MS
|
7U-AAA | 39-19-0 |
2 |
Booneville Buccaneers
Booneville, MS
|
7U-A | 20-26-0 |
3 |
Kenny's Cardinals
Corinth, MS
|
7U-AA | 23-22-0 |
4 |
Mississippi Bandits
Amory, MS
|
7U-AAA | 21-9-1 |
5 |
Oxford Royals
Oxford, MS
|
7U-A | 8-12-0 |
6 |
Starkville Sidewinders
Starkville, MS
|
7U-A | 2-14-0 |
7 |
Swing Elite
Starkville, MS
|
7U-AA | 20-18-1 |
8 |
Tupelo Rangers
Tupelo, MS
|
7U-AA | 27-16-0 |
9 |
West Tennessee Bombers
Ramer, TN
|
7U-AA | 23-15-0 |
Team | Division | W-L-T | |
---|---|---|---|
1 |
Bordertown Braves
Caledonia, MS
|
8U-AA CP | 28-12-0 |
2 |
B-Town Raptors
Belmont, MS
|
8U-A CP | 14-19-0 |
3 |
Corinth Indians- Stacy 8u
Corinth, MS
|
8U-A CP | 6-19-0 |
4 |
Dirt Brothers 8u
Fulton, MS
|
8U-AA CP | 28-27-0 |
5 |
Houston Bullets
Houston, MS
|
8U-AA CP | 26-15-1 |
6 |
Mississippi Braves
Ripley, MS
|
8U-A CP | 18-21-0 |
7 |
RAGE
Columbus, MS
|
8U-AA CP | 21-11-1 |
8 |
West TN Bombers
Middleton, TN
|
8U-AA CP | 27-16-0 |
Team | Division | W-L-T | |
---|---|---|---|
1 |
5 Star VELO - Gold
Hernando, MS
|
8U-AAA CP | 27-5-2 |
2 |
Corinth Indians
Corinth, MS
|
9U-A | 27-28-0 |
3 |
Outlaws 8U
Amory, MS
|
8U-AA CP | 12-6-0 |
4 |
Saltillo Storm 8U
Saltillo, MS
|
8U-AAA CP | 18-8-1 |
5 |
Tupelo Rangers 8U - Mathis
Tupelo, MS
|
8U-AA CP | 15-10-2 |
Team | Division | W-L-T | |
---|---|---|---|
1 |
3:16 Baseball
Tupelo, MS
|
9U-A | 15-12-0 |
2 |
Corinth Indians 9U
Corinth, MS
|
9U-A | 0-14-0 |
3 |
Dinger Nation 9U Black
Nettleton, MS
|
9U-AA | 31-9-1 |
4 |
Houston Bandits
Houston, MS
|
9U-A | 23-16-1 |
5 |
Next level
Caledonia, MS
|
9U-AAA | 24-9-1 |
6 |
North MS Patriots
Saltillo, MS
|
9U-AA | 57-17-1 |
7 |
Tombigbee Tribe 2026
Mooreville, MS
|
9U-A | 7-9-0 |
8 |
Tupelo Rangers 10U
Tupelo, MS
|
9U-AA | 11-5-0 |
9 |
Union Stingers 9U
Union, MS
|
9U-AAA | 32-8-0 |
Team | Division | W-L-T | |
---|---|---|---|
1 |
Dinger Navy 10U AA
Nettleton, MS
|
10U-AA | 22-22-3 |
2 |
Mississippi Braves
Ripley, MS
|
10U-A | 16-19-1 |
3 |
New Albany Flames
New Albany, MS
|
10U-A | 24-19-1 |
4 |
North Mississippi Sox
Horn Lake, MS
|
10U-AA | 24-10-2 |
5 |
North MS Patriots 10U
Saltillo, MS
|
10U-AA | 26-17-0 |
6 |
Oxford Bulls
Oxford, MS
|
10U-A | 22-11-1 |
7 |
Oxford Rebels
Oxford, MS
|
10U-A | 7-7-1 |
8 |
Point City Rippers
West Point, MS
|
10U-A | 3-23-1 |
9 |
Scrappers
Hernando, MS
|
10U-A | 10-37-0 |
10 |
Travelers
Houston, MS
|
10U-A | 9-34-2 |
Team | Division | W-L-T | |
---|---|---|---|
1 |
Amory Outlaws
Amory, MS
|
11U-A | 12-31-2 |
2 |
Dinger Nation 11u Navy
Pontotoc, MS
|
11U-A | 30-28-1 |
3 |
Dinger Nation Humble
Nettleton, MS
|
11U-A | 6-26-0 |
4 |
Dulins Dodgers
Cordova, TN
|
11U-AA | 9-2-0 |
5 |
Mantachie Mayhem
Mantachie, MS
|
11U-A | 6-16-2 |
6 |
Point City Rippers
West Point, MS
|
11U-A | 5-5-0 |
7 |
Southern Sluggers
Mantachie, MS
|
11U-A | 10-13-0 |
8 |
Stampede
Starkville, MS
|
11U-AA | 28-20-0 |
9 |
Yalobusha Giants 2030 - Benedict
Oxford, MS
|
11U-AA | 20-12-0 |
Team | Division | W-L-T | |
---|---|---|---|
1 |
Dirt Brothers 13u Gray
Fulton, MS
|
13U-A | 9-46-1 |
2 |
Mississippi Braves
Fulton, MS
|
13U-A | 11-20-3 |
3 |
Thrive 13u
Tupelo, MS
|
13U-A | 8-14-1 |
4 |
Tri-State Elite 13U
Iuka, MS
|
13U-A | 18-17-2 |
Team | Division | W-L-T | |
---|---|---|---|
1 |
Amory Astros
Amory, MS
|
13U-AAA | 4-15-1 |
2 |
Crossroads Cubs 13U
Corinth, MS
|
13U-AA | 11-4-0 |
3 |
Dirt Brothers Black 13U-AAA
Fulton, MS
|
13U-AAA | 42-32-1 |
4 |
Tupelo Rangers Figueroa
Tupelo, MS
|
13U-AA | 7-9-0 |
5 |
Tupelo Rangers Waldrop
Tupelo, MS
|
13U-AAA | 8-13-0 |
6 |
Yard Goats Baseball
Caledonia, MS
|
13U-AAA | 18-7-1 |
Team | Division | W-L-T | |
---|---|---|---|
1 |
DINGER NATION
NETTLETON, MS
|
14U-AA | 14-3-1 |
2 |
GT Aces
Columbus, MS
|
14U-AA | 3-6-1 |
3 |
Mississippi Expos
Mooreville, MS
|
14U-AA | 3-4-0 |
4 |
MS Braves
Houlka, MS
|
14U-AA | 1-12-0 |
5 |
New Albany Bulldogs 14U
New Albany, MS
|
14U-AA | 37-16-0 |
6 |
The Sandlot Legends
savannah, TN
|
14U | 11-8-0 |