SUNDAY UPDATES


Sunday 3.33pm GAMES AT HARBINS PARK TO RESUME AT 4:00 pm

Two Saturday pool games followed by Sunday single elimination bracket.

The new Grand Slam Champions and Finalist rings will be awarded in each age group.

$385 entry fee is required when you register your team. In the event of a rain out, a $75 admin fee will be deducted from your team refund.

For 13U and up, no steel cleats on portable mounds. Pitchers always need to have turf shoes with them just in case.

Text Tim Gaines at 770-231-0176 for more info. Colton Harrelson is also available at 404-694-5212.

Division

Game Date/Time Field Team vs Team
Game 1 6/27 9:30 AM Signature Park 1 10 Mountain View Bears 3 Buford Wolves 8U
Game 2 6/27 11:15 AM Signature Park 1 9 Mountain View Bears 3 REMiX RipCity 8
Game 3 6/27 1:00 PM Signature Park 1 7 Buford Wolves 8U 6 REMiX RipCity 8
Game 4 6/27 3:00 PM Signature Park 1 4 Force Baseball Academy 1 6-4-3 DP 8U Tigers
Game 5 6/27 4:45 PM Signature Park 1 0 Elite Sluggers - Herndon 0 6-4-3 DP 8U Tigers
Game 6 6/27 6:30 PM Signature Park 1 0 Elite Sluggers - Herndon 0 Force Baseball Academy
# Team W-L-T RA RD RS
1 Mountain View Bears 2-0-0 6 13 19
2 Force Baseball Academy 1-0-1 1 3 4
3 Elite Sluggers - Herndon 0-0-2 0 0 0
4 Buford Wolves 8U 1-1-0 16 -6 10
5 6-4-3 DP 8U Tigers 0-1-1 4 -3 1
6 REMiX RipCity 8 0-2-0 16 -7 9

8U CHAMPIONSHIP BRACKET 8U-OPEN

4 Buford Wolves 8U 12
6/28 9:30 AM
South Gwinnett Park 5
1
5 6-4-3 DP 8U Tigers 0
3 Elite Sluggers - Herndon 3
6/28 11:15 AM
South Gwinnett Park 5
2
6 REMiX RipCity 8 13
1 Mountain View Bears 6
6/28 1:00 PM
South Gwinnett Park 5
3
Buford Wolves 8U 0
2 Force Baseball Academy 1
6/28 3:00 PM
South Gwinnett Park 5
4
REMiX RipCity 8 4
Mountain View Bears 7
6/28 4:45 PM
South Gwinnett Park 5
5
REMiX RipCity 8 6
Mountain View Bears
Champion

6-4-3 DP 8U Tigers

# Player 1
6/27
2
6/28
3 4 5 Total
10 Berry, Collin 2.0 2.0
2 Gleason, Jett 3.0 3.0
7 Smith, Trey 2.0 2.0
Total 5.0 2.0 7.0

Buford Wolves 8U

# Player 1
6/27
2
6/27
3
6/28
4
6/28
5 Total
99 Davis, Brantley 1.0 1.0
1 Gibson, Will 1.0 1.2 2.2
44 Gieler, Carson 1.0 2.0 3.0
9 Kilman, Cooper 2.2 2.2
17 Koblick, Karson 1.0 2.0 1.0 4.0
4 Reeves, Chase 3.0 3.0
Total 4.2 5.0 2.0 4.2 16.1

Elite Sluggers - Herndon

# Player 1
6/28
2 3 4 5 Total
2 Allen, Mason 1.1 1.1
11 Jarvis, Micah 1.1 1.1
99 Miller, Jarrett 1.0 1.0
Total 3.2 3.2

Force Baseball Academy

# Player 1
6/27
2
6/28
3 4 5 Total
13 Adkins, Maxum 0.1 0.1
27 Dennis, Matthew 3.0 3.0
15 Lord, Jax 3.0 3.0
26 Shelton, Brody 0.2 1.1 2.0
44 Yeater, Benton 2.0 0.2 2.2
Total 6.0 5.0 11.0

Mountain View Bears

# Player 1
6/27
2
6/27
3
6/28
4
6/28
5 Total
8 Altice, Andre 0.1 0.1
30 Martin, Tyson 2.2 2.0 4.2
10 Morrison, Ian 0.1 5.2 6.0
27 Nagel, Cam 2.1 2.2 0.1 5.1
12 Wright, Levi 2.2 2.2
Total 5.0 2.2 5.1 6.0 19.0

REMiX RipCity 8

# Player 1
6/27
2
6/27
3
6/28
4
6/28
5
6/28
Total
13 Howell, Knox 1.0 2.0 0.1 3.1
5 Klein, Sawyer 1.0 5.0 6.0
11 Walker, Aiden 3.0 1.0 1.0 5.0
17 Washington, Jamir 1.0 5.1 6.1
Total 3.0 4.0 3.0 5.0 5.2 20.2
Team Division W-L-T
1 6-4-3 DP 8U Tigers
Marietta, GA
8U-A 0-2-1
2 Buford Wolves 8U
Buford, GA
8U-A 2-2-0
3 Elite Sluggers - Herndon
BOGART, GA
8U-A 0-1-2
4 Force Baseball Academy
Loganville, GA
8U-A 2-3-1
5 Mountain View Bears
Dacula, GA
8U-A 8-8-0
6 REMiX RipCity 8
SNELLVILLE, GA
8U-R 2-5-0
Team Division W-L-T
1 101 Athletics Sports Academy
Snellville, GA
10U-R 0-12-0
2 10U Hopewell Hawks Elite
Milton, GA
10U-N 6-2-0
3 Dingers ATHLETICS 10U Prospects
buford, GA
10U-A 0-3-0
4 East Side Chargers
Marietta, GA
10U-A 8-6-0
5 Parkview
Lilburn, GA
10U-A 3-4-0
6 South Dekalb Tribe
Stonecrest, GA
10U-R 2-5-0
7 Titans Orange
Loganville, GA
10U-A 5-14-0
Team Division W-L-T
1 Fightin Phillies
Lithia Springs, GA
11U-A 15-7-1
2 Georgia Select
Loganville, GA
11U-A 4-13-0
3 Georgia Stars Baseball Academy - Waters
Norcross, GA
11U-N 3-4-0
4 Oconee Wood Ducks
Watkinsville, GA
11U-A 2-1-1
Team Division W-L-T
1 101 Athletics Sports Academy
Snellville, GA
12U-A 2-8-2
2 360 Hawks 12u
Lawrenceville, GA
12U-A 10-5-0
3 Apalachee Lions
Winder, GA
12U-A 4-4-0
4 ES Baseball
Orchard hill, GA
12U-A 4-6-1
5 Gwinnett Bandits 12U
Lawrenceville, GA
12U-A 5-2-1
6 Mill Creek Hawks
Buford, GA
12U-AS 0-6-0
7 Mountain View Bears
Dacula, GA
12U-A 5-8-0
8 Newton Naturals 12u
COVINGTON, GA
12U-A 5-6-0
9 North Ga Raiders 12U
danielsville, GA
12U-A 13-11-2
10 Oconee RiverDawgs
Bogart, GA
12U-A 3-5-2
11 Team Elite - MVP
Bogart, GA
12U-A 2-5-1
12 Team Elite Futures 2020
Cumming, GA
12U-A 11-9-0
Team Division W-L-T
1 Angels
Dacula, GA
14U-OPEN 16-11-1
2 Atlanta Lightning (Parillo)
Atlanta, GA
14U-OPEN 12-12-0
3 Brookwood Broncos
Lawrenceville, GA
14U-OPEN 21-11-2
4 diamond jaxx
Winder, GA
14U-OPEN 11-11-0
5 ECB Yankees
Marietta, GA
14U-OPEN 2-1-1
6 Game On Gray
Columbus, GA
14U-OPEN 2-6-2
7 Georgia Select
Loganville, GA
14U-OPEN 10-11-2
8 Georgia Select Navy
Loganville, GA
14U-OPEN 1-9-0
9 Kennesaw Outlaws
Kennesaw, GA
14U-OPEN 12-10-1
10 Macon Expos (BLUE)
Macon, GA
14U-OPEN 0-1-2
11 Macon Expos (RED)
Macon, GA
14U-OPEN 1-2-1
12 Mill Creek Hawks
Hoschton, GA
14U-OPEN 14-8-0
13 Mountain View Black
Dacula, GA
14U-OPEN 6-29-0
14 Rip City Renegades
Phenix City, AL
14U-OPEN 0-1-2
15 Smokin Aces
Jasper, GA
14U-OPEN 4-0-1
16 South DeKalb Tribe
Stonecrest, GA
14U-OPEN 3-2-1
17 South Forsyth Giants Black
Suwanee, GA
14U-OPEN 11-1-2
18 TC Titans
hiawassee, GA
14U-OPEN 8-8-1
19 Team Elite Futures 2020
Cumming, GA
14U-OPEN 7-8-0
Team Division W-L-T
1 15u scout
beehive, AL
15U-OPEN 6-4-1
2 Americus Travelers 15U
Americus, GA
15U-OPEN 4-0-1
3 Decatur Devils
Decatur, GA
15U-OPEN 10-5-1
4 Five Star Generals - Hughes
Loganville, GA
14U-OPEN 10-6-0
5 Georgia Lookouts - Laverdiere
Snellville, GA
15U-OPEN 2-11-0
6 Georgia Lookouts Elite
Snellville, GA
15U-OPEN 8-15-0
7 Georgia Yard Goats
Cumming, GA
16U-OPEN 19-9-2
8 Medlock Monarchs 15U
Decatur, GA
15U-OPEN 5-9-1
9 North Georgia Grizzlies
Canton, GA
15U-OPEN 4-5-1
10 Northside NRG
Atlanta, GA
15U-OPEN 1-2-0
11 RED STITCHES RIPTIDES
Cumming, GA
15U-OPEN 2-13-1
12 Tri-City Generals (Green)
Columbus, GA
15U-OPEN 4-4-2
13 USA Prime
Cartersville, GA
15U-OPEN 5-8-2
Team Division W-L-T
1 ATL Lightning (Caldwell)
Atlanta, GA
16U-OPEN 4-0-0
2 Black Knights
Marietta, GA
16U-OPEN 7-11-1
3 Dacula Falcons-Perry
Dacula, GA
16U-OPEN 18-11-2
4 East cobb Braves
Woodstock, GA
16U-OPEN 5-2-1
5 Evo-Shields Baseball
Watkinsville, GA
16U-OPEN 23-6-0
6 Falcons Baseball
Dacula, GA
16U-OPEN 29-4-2
7 Georgia Liberty
Dacula, GA
16U-OPEN 8-4-1
8 Georgia Select
Loganville, GA
16U-OPEN 2-8-1
9 HardKnox Blue Jays
McDonough, GA
16U-OPEN 4-6-0
10 Livsey Baseball Academy
jonesboro, GA
16U-OPEN 7-6-0
11 Mako's
Carlton, GA
16U-OPEN 16-10-2
12 Mission Baseball Prospects
Cleveland, TN
16U-OPEN 3-6-2
13 Ninth Inning Royals-Torres
Chamblee, GA
16U-OPEN 2-3-0
14 Team Elite Futures
Cumming, GA
16U-OPEN 1-2-0
15 Team Elite National
Cumming, GA
16U-OPEN 4-1-0
16 Team Elite Premier
Cumming, GA
16U-OPEN 3-1-0
17 Team Elite Prospects
Cumming, GA
16U-OPEN 1-1-1
18 Team Elite Select
Cumming, GA
16U-OPEN 1-3-0
19 Vidalia Baseball Academy 16U
Vidalia, GA
16U-OPEN 3-5-1