SUNDAY UPDATES


Sunday 3.33pm GAMES AT HARBINS PARK TO RESUME AT 4:00 pm

Two Saturday pool games followed by Sunday single elimination bracket.

The new Grand Slam Champions and Finalist rings will be awarded in each age group.

$385 entry fee is required when you register your team. In the event of a rain out, a $75 admin fee will be deducted from your team refund.

For 13U and up, no steel cleats on portable mounds. Pitchers always need to have turf shoes with them just in case.

Text Tim Gaines at 770-231-0176 for more info. Colton Harrelson is also available at 404-694-5212.

Division

Game Date/Time Field Team vs Team
Game 1 6/27 9:00 AM Harbins Park 7 15 Five Star Generals - Hughes 5 Georgia Lookouts Elite
Game 2 6/27 9:00 AM Signature Park 3 9 Georgia Yard Goats 5 RED STITCHES RIPTIDES
Game 3 6/27 9:00 AM Baycreek Park 1 11 Medlock Monarchs 15U 8 Georgia Lookouts - Laverdiere
Game 4 6/27 11:00 AM Harbins Park 7 7 Decatur Devils 3 Georgia Lookouts Elite
Game 5 6/27 11:00 AM Signature Park 3 3 Georgia Yard Goats 8 Northside NRG
Game 6 6/27 11:00 AM Baycreek Park 1 21 Americus Travelers 15U 0 Georgia Lookouts - Laverdiere
Game 7 6/27 1:00 PM Harbins Park 7 4 North Georgia Grizzlies 3 Five Star Generals - Hughes
Game 8 6/27 1:00 PM Signature Park 3 8 RED STITCHES RIPTIDES 8 Tri-City Generals (Green)
Game 9 6/27 1:00 PM Baycreek Park 1 2 Americus Travelers 15U 2 Medlock Monarchs 15U
Game 10 6/27 3:00 PM Harbins Park 7 0 15u scout 3 Decatur Devils
Game 11 6/27 3:00 PM Signature Park 3 10 USA Prime 1 Northside NRG
Game 12 6/27 5:00 PM Harbins Park 7 0 15u scout 0 North Georgia Grizzlies
Game 13 6/27 5:00 PM Signature Park 3 0 USA Prime 0 Tri-City Generals (Green)
# Team W-L-T RA RD RS
1 Decatur Devils 2-0-0 3 7 10
2 USA Prime 1-0-1 1 7 10
3 Americus Travelers 15U 1-0-1 2 7 12
4 North Georgia Grizzlies 1-0-1 3 1 4
5 Medlock Monarchs 15U 1-0-1 10 3 12
6 Tri-City Generals (Green) 0-0-2 8 0 8
7 Five Star Generals - Hughes 1-1-0 9 6 13
8 Georgia Yard Goats 1-1-0 13 -1 12
9 Northside NRG 1-1-0 13 -2 9
10 15u scout 0-1-1 3 -3 0
11 RED STITCHES RIPTIDES 0-1-1 17 -4 13
12 Georgia Lookouts Elite 0-2-0 22 -11 8
13 Georgia Lookouts - Laverdiere 0-2-0 32 -10 8

15U GOLD CHAMPIONSHIP BRACKET 15U-OPEN

4 North Georgia Grizzlies 2
6/28 10:00 AM
Baycreek Park 1
1
5 Medlock Monarchs 15U 4
2 USA Prime 2
6/28 12:00 PM
Baycreek Park 1
2
7 Five Star Generals - Hughes 4
3 Americus Travelers 15U 10
6/28 2:00 PM
Baycreek Park 1
3
6 Tri-City Generals (Green) 0
1 Decatur Devils 5
6/28 4:00 PM
Baycreek Park 1
4
Medlock Monarchs 15U 3
Five Star Generals - Hughes 5
6/28 6:00 PM
Baycreek Park 1
5
Americus Travelers 15U 7
Decatur Devils 4
6/28 8:15 PM
Baycreek Park 1
6
Americus Travelers 15U 9
Americus Travelers 15U
Champion

15U SILVER BRACKET 15U-OPEN

11 RED STITCHES RIPTIDES 4
6/28 9:00 AM
Harbins Park 7
1
12 Georgia Lookouts Elite 9
10 15u scout 10
6/28 11:00 AM
Harbins Park 7
2
13 Georgia Lookouts - Laverdiere 0
8 Georgia Yard Goats 5
6/28 4:00 PM
Harbins Park 7
3
Georgia Lookouts Elite 3
9 Northside NRG 4
6/28 5:45 PM
Harbins Park 7
4
15u scout 13
Georgia Yard Goats 2
6/28 7:45 PM
Harbins Park 7
5
15u scout 7
15u scout
Champion
Team Division W-L-T
1 6-4-3 DP 8U Tigers
Marietta, GA
8U-A 0-2-1
2 Buford Wolves 8U
Buford, GA
8U-A 2-2-0
3 Elite Sluggers - Herndon
BOGART, GA
8U-A 0-1-2
4 Force Baseball Academy
Loganville, GA
8U-A 2-3-1
5 Mountain View Bears
Dacula, GA
8U-A 8-8-0
6 REMiX RipCity 8
SNELLVILLE, GA
8U-R 2-5-0
Team Division W-L-T
1 101 Athletics Sports Academy
Snellville, GA
10U-R 0-12-0
2 10U Hopewell Hawks Elite
Milton, GA
10U-N 6-2-0
3 Dingers ATHLETICS 10U Prospects
buford, GA
10U-A 0-3-0
4 East Side Chargers
Marietta, GA
10U-A 8-6-0
5 Parkview
Lilburn, GA
10U-A 3-4-0
6 South Dekalb Tribe
Stonecrest, GA
10U-R 2-5-0
7 Titans Orange
Loganville, GA
10U-A 5-14-0
Team Division W-L-T
1 Fightin Phillies
Lithia Springs, GA
11U-A 15-7-1
2 Georgia Select
Loganville, GA
11U-A 4-13-0
3 Georgia Stars Baseball Academy - Waters
Norcross, GA
11U-N 3-4-0
4 Oconee Wood Ducks
Watkinsville, GA
11U-A 2-1-1
Team Division W-L-T
1 101 Athletics Sports Academy
Snellville, GA
12U-A 2-8-2
2 360 Hawks 12u
Lawrenceville, GA
12U-A 10-5-0
3 Apalachee Lions
Winder, GA
12U-A 4-4-0
4 ES Baseball
Orchard hill, GA
12U-A 4-6-1
5 Gwinnett Bandits 12U
Lawrenceville, GA
12U-A 5-2-1
6 Mill Creek Hawks
Buford, GA
12U-AS 0-6-0
7 Mountain View Bears
Dacula, GA
12U-A 5-8-0
8 Newton Naturals 12u
COVINGTON, GA
12U-A 5-6-0
9 North Ga Raiders 12U
danielsville, GA
12U-A 13-11-2
10 Oconee RiverDawgs
Bogart, GA
12U-A 3-5-2
11 Team Elite - MVP
Bogart, GA
12U-A 2-5-1
12 Team Elite Futures 2020
Cumming, GA
12U-A 11-9-0
Team Division W-L-T
1 Angels
Dacula, GA
14U-OPEN 16-11-1
2 Atlanta Lightning (Parillo)
Atlanta, GA
14U-OPEN 12-12-0
3 Brookwood Broncos
Lawrenceville, GA
14U-OPEN 21-11-2
4 diamond jaxx
Winder, GA
14U-OPEN 11-11-0
5 ECB Yankees
Marietta, GA
14U-OPEN 2-1-1
6 Game On Gray
Columbus, GA
14U-OPEN 2-6-2
7 Georgia Select
Loganville, GA
14U-OPEN 10-11-2
8 Georgia Select Navy
Loganville, GA
14U-OPEN 1-9-0
9 Kennesaw Outlaws
Kennesaw, GA
14U-OPEN 12-10-1
10 Macon Expos (BLUE)
Macon, GA
14U-OPEN 0-1-2
11 Macon Expos (RED)
Macon, GA
14U-OPEN 1-2-1
12 Mill Creek Hawks
Hoschton, GA
14U-OPEN 14-8-0
13 Mountain View Black
Dacula, GA
14U-OPEN 6-29-0
14 Rip City Renegades
Phenix City, AL
14U-OPEN 0-1-2
15 Smokin Aces
Jasper, GA
14U-OPEN 4-0-1
16 South DeKalb Tribe
Stonecrest, GA
14U-OPEN 3-2-1
17 South Forsyth Giants Black
Suwanee, GA
14U-OPEN 11-1-2
18 TC Titans
hiawassee, GA
14U-OPEN 8-8-1
19 Team Elite Futures 2020
Cumming, GA
14U-OPEN 7-8-0
Team Division W-L-T
1 15u scout
beehive, AL
15U-OPEN 6-4-1
2 Americus Travelers 15U
Americus, GA
15U-OPEN 4-0-1
3 Decatur Devils
Decatur, GA
15U-OPEN 10-5-1
4 Five Star Generals - Hughes
Loganville, GA
14U-OPEN 10-6-0
5 Georgia Lookouts - Laverdiere
Snellville, GA
15U-OPEN 2-11-0
6 Georgia Lookouts Elite
Snellville, GA
15U-OPEN 8-15-0
7 Georgia Yard Goats
Cumming, GA
16U-OPEN 22-12-2
8 Medlock Monarchs 15U
Decatur, GA
15U-OPEN 5-9-1
9 North Georgia Grizzlies
Canton, GA
15U-OPEN 4-5-1
10 Northside NRG
Atlanta, GA
15U-OPEN 1-2-0
11 RED STITCHES RIPTIDES
Cumming, GA
15U-OPEN 2-13-1
12 Tri-City Generals (Green)
Columbus, GA
15U-OPEN 4-4-2
13 USA Prime
Cartersville, GA
15U-OPEN 5-8-2
Team Division W-L-T
1 ATL Lightning (Caldwell)
Atlanta, GA
16U-OPEN 4-0-0
2 Black Knights
Marietta, GA
16U-OPEN 7-11-1
3 Dacula Falcons-Perry
Dacula, GA
16U-OPEN 18-11-2
4 East cobb Braves
Woodstock, GA
16U-OPEN 5-2-1
5 Evo-Shields Baseball
Watkinsville, GA
16U-OPEN 23-6-0
6 Falcons Baseball
Dacula, GA
16U-OPEN 29-4-2
7 Georgia Liberty
Dacula, GA
16U-OPEN 8-4-1
8 Georgia Select
Loganville, GA
16U-OPEN 2-8-1
9 HardKnox Blue Jays
McDonough, GA
16U-OPEN 4-6-0
10 Livsey Baseball Academy
jonesboro, GA
16U-OPEN 7-6-0
11 Mako's
Carlton, GA
16U-OPEN 16-10-2
12 Mission Baseball Prospects
Cleveland, TN
16U-OPEN 3-6-2
13 Ninth Inning Royals-Torres
Chamblee, GA
16U-OPEN 2-3-0
14 Team Elite Futures
Cumming, GA
16U-OPEN 1-2-0
15 Team Elite National
Cumming, GA
16U-OPEN 4-1-0
16 Team Elite Premier
Cumming, GA
16U-OPEN 3-1-0
17 Team Elite Prospects
Cumming, GA
16U-OPEN 1-1-1
18 Team Elite Select
Cumming, GA
16U-OPEN 1-3-0
19 Vidalia Baseball Academy 16U
Vidalia, GA
16U-OPEN 3-5-1