Grand Slam Sports Tournaments

SCHEDULES


Schedules are now posted

Welcome to our annual Mother's Day weekend Saturday only event!

Please have turf shoes on hand for all portable mounds. Metal spikes are not permitted on the portable mounds.

If there are enough teams to split divisions into American and National we will do so.

Two Saturday pool games followed by a single elimination championship game between the two highest seeds after pool play.

The new Grand Slam Champions and Finalist rings will be awarded in each age group.

Entry fee is required when you register your team. In the event of a rain out, a $75 admin fee will be deducted from your team refund.

Text Tim Gaines at 770-231-0176 for more info. Colton Harrelson is also available at 404-694-5212.


Please click on the following link for special hotel deals we have negotiated for this event....


Book your corporate rate for Grand Slam Sports Tournaments

Courtyard Atlanta Duluth/Gwinnett Place

These special arrangements and discounted rates are only available via this website.  

Division

Game Date/Time Field Team vs Team
Game 1 5/8 10:00 AM Loganville Christian Academy 2 5 Level 5 Legends 8 2 Greenheads
Game 2 5/8 10:00 AM South Gwinnett Park 5 5 Mill Creek Hawks 7 Buford Elite
Game 3 5/8 10:00 AM Rabbit Hill Park 4 2 8U MVAA Bears 11 Beastmode 7/8u
Game 4 5/8 11:45 AM Loganville Christian Academy 2 3 Level 5 Legends 8 5 Keep On United
Game 5 5/8 11:45 AM South Gwinnett Park 5 0 8u Winder Lions 15 Buford Elite
Game 6 5/8 11:45 AM Rabbit Hill Park 4 6 Hardknox Giants 9 Beastmode 7/8u
Game 7 5/8 1:30 PM Loganville Christian Academy 2 0 Greenheads 16 Keep On United
Game 8 5/8 1:30 PM South Gwinnett Park 5 8 Mill Creek Hawks 9 Gwinnett Bandits 8u
Game 9 5/8 1:30 PM Rabbit Hill Park 4 10 Buford Wolves 9 8U MVAA Bears
Game 10 5/8 3:15 PM South Gwinnett Park 5 4 8u Winder Lions 7 Gwinnett Bandits 8u
Game 11 5/8 3:15 PM Rabbit Hill Park 4 0 Buford Wolves 8 Hardknox Giants
# Team W-L-T RA RD RS
1 Keep On United 2-0-0 3 9 15
2 Buford Elite 2-0-0 5 9 17
3 Beastmode 7/8u 2-0-0 8 10 19
4 Gwinnett Bandits 8u 2-0-0 12 4 16
5 Level 5 Legends 8 1-1-0 7 1 8
6 Hardknox Giants 1-1-0 9 4 14
7 Buford Wolves 1-1-0 17 -6 10
8 Mill Creek Hawks 0-2-0 16 -3 13
9 8U MVAA Bears 0-2-0 21 -8 11
10 Greenheads 0-2-0 21 -10 2
11 8u Winder Lions 0-2-0 22 -10 4

8U GOLD CHAMPIONSHIP BRACKET 8U-OPEN

8U GOLD CHAMPIONSHIP BRACKET
1 Keep On United 11
Saturday 5:30 PM
Rabbit Hill Park 4
1
2 Buford Elite 1
Keep On United
Champion

8U SILVER BRACKET 8U-OPEN

8U SILVER BRACKET
3 Beastmode 7/8u 10
Saturday 5:30 PM
South Gwinnett Park 5
1
4 Gwinnett Bandits 8u 7
Beastmode 7/8u
Champion

8U MVAA Bears

# Player 1
5/8
2
5/8
Total
2 Anderson, Luke 2.0 2.0 4.0
53 Cruz, Malachi 1.0 1.0
34 Krock, Micah 2.0 2.0
Total 2.0 5.0 7.0

8u Winder Lions

# Player 1
5/8
2
5/8
Total
7 Alford, Jordan 1.1 1.1
24 Peppers, Noah 2.0 2.0
44 Weaver, Noah 1.1 1.1
Total 2.2 2.0 4.2

Beastmode 7/8u

# Player 1
5/8
2
5/8
Total
13 Butler, Jackson 4.0 4.0
14 Dawson, Brandon 1.0 1.0
42 Richey, Jacob 3.0 3.0
Total 4.0 4.0 8.0

Buford Elite

# Player 1
5/8
2
5/8
Total
3 Hamrick, Hudson 2.1 2.1
14 Pritchett, Cohen 3.0 3.0
24 Wade, Caleb 2.1 2.1
Total 4.2 3.0 7.2

Buford Wolves

# Player 1
5/8
2
5/8
Total
17 Choe, Nathaniel 2.0 2.0
10 Cline, Walker 1.0 1.0
22 Eugene, Jack 3.0 3.0
13 Jarrard, Kane 2.0 2.0
5 Prentice, Collier 2.0 2.0
29 Sharrett, Peyton 2.0 2.0
Total 4.0 8.0 12.0

Greenheads

# Player 1
5/8
2
5/8
Total
23 Hall, Caleb 4.0 4.0
27 Kiplinger, Dawson 1.0 2.1 3.1
6 Marks, Brody 1.0 1.0
Total 5.0 3.1 8.1

Gwinnett Bandits 8u

# Player 1
5/8
2
5/8
Total
1 Chewning, Camden 1.0 1.0
23 Francis, Monica 2.0 2.0
10 Masiello, Talmadge 1.0 4.0 5.0
27 McCall, Weston 0.1 0.1
18 Wright, Liam 3.0 3.0
Total 6.0 5.1 11.1

Hardknox Giants

# Player 1
5/8
2
5/8
Total
12 Fordham, Easton 4.0 4.0
27 Walker, Rhett 4.0 4.0
Total 4.0 4.0 8.0

Keep On United

# Player 1
5/8
2
5/8
Total
30 Anderson, Emry 2.0 2.0
3 Batista, Fraily 3.0 3.0
8 Hines, Mason 2.0 2.0
2 Owusu, Kobe 1.0 1.0
Total 4.0 4.0 8.0

Level 5 Legends 8

# Player 1
5/8
2
5/8
Total
36 Crane, Cody 1.0 3.0 4.0
12 Jones, Calayis 5.0 5.0
20 Wilson, Asa 1.1 1.1
Total 6.0 4.1 10.1

Mill Creek Hawks

# Player 1
5/8
2
5/8
Total
13 Allen, Jacob 0.1 3.0 3.1
8 Goldstone, Landon 2.0 2.0
10 Mather, Luca 0.2 0.2 1.1
5 Norton, Elijah 2.1 2.1
Total 3.1 5.2 9.0
Team Division W-L-T
1 8U MVAA Bears
Dacula, GA
8U-A 3-5-0
2 8u Winder Lions
Winder, GA
8U-A 0-7-0
3 Beastmode 7/8u
Decatur, GA
8U-A 4-2-0
4 Buford Elite
Buford, GA
8U-A 8-12-0
5 Buford Wolves
Buford, GA
8U-A 6-3-0
6 Greenheads
Social Circle, GA
8U-R 4-8-0
7 Gwinnett Bandits 8u
Buford, GA
8U-A 3-2-0
8 Hardknox Giants
Jackson, GA
8U-R 1-2-1
9 Keep On United
Snellville, GA
8U-N 7-1-0
10 Level 5 Legends 8
Athens, GA
8U-N 2-3-0
11 Mill Creek Hawks
Hoschton, GA
8U-A 8-5-0
Team Division W-L-T
1 Buford Elite 9U
Buford, GA
9U-R 9-9-1
2 Grayson Rams 9U
Grayson, GA
9U-A 0-2-0
3 MV Bears
Dacula, GA
9U-A 6-3-1
4 Norcross 9u
Norcross, GA
9U-A 10-6-0
5 West Cobb Talons
Powder Springs, GA
9U-R 0-2-0
Team Division W-L-T
1 Georgia Steel
Monroe, GA
9U-N 7-2-1
2 Gwinnett Bandits 9U
Buford, GA
9U-E 4-5-1
3 Havoc Baseball
Dacula, GA
9U-E 7-3-0
4 Level 5 Legends 9
Athens, GA
9U-N 0-4-1
5 NG Bulldawgs
Suwanee, GA
9U-N 7-2-2
Team Division W-L-T
1 Brookwood hit Squad
Lilburn, GA
10U-A 5-2-0
2 DC Baseball
Cartersville, GA
10U-A 0-2-0
3 Georgia Grizzlies
Loganville, GA
10U-A 1-5-0
4 Georgia Savage Baseball
Kathleen, GA
10U-N 7-1-0
5 GTA Generals
Monroe, GA
10U-A 8-6-0
6 Gwinnett Bandits 10U
Buford, GA
10U-A 1-9-0
7 HITMEN
Franklin, NC
10U-A 0-2-0
8 North Georgia Strike
Jefferson, GA
10U-N 19-9-0
9 Oconee County RiverDawgs 10u
Bogart, GA
10U-A 4-5-0
Team Division W-L-T
1 Brookwood Broncos
Snellville, GA
11U-A 6-9-0
2 Buford Wolves
Buford, GA
11U-A 1-4-0
3 CYO BRAVES (BLUE)
Atlanta, GA
11U-A 3-5-0
4 ES Baseball-Webb
Griffin, GA
11U-A 2-7-0
5 Georgia Renegades
Suwanee, GA
11U-A 0-2-0
6 GTA Generals
Monroe, GA
11U-A 8-5-0
7 Gwinnett Bandits 11u Navy
Buford, GA
11U-A 0-7-1
8 Morgan Co 11U Bulldogs
Madison, GA
11U-A 2-1-0
9 Sharon Springs Academy Spartans - Soliday
Cumming, GA
11U-A 12-3-0
Team Division W-L-T
1 Beastmode GRINDERS
Decatur, GA
11U-N 6-6-0
2 Dingers Athletics 10U Elite
Buford, GA
10U-E 1-2-0
3 East Side Chargers
Marietta, GA
11U-N 12-10-1
4 Gwinnett Angels
Duluth, GA
11U-N 18-6-0
5 Gwinnett Bandits 11U Carolina
Buford, GA
11U-N 4-9-1
6 Signature Park Outlaws
Hoschton, GA
11U-N 3-7-0
7 TG Dbacks Johns Creek
Johns Creek, GA
11U-N 4-3-0
Team Division W-L-T
1 Beastmode "White"
Decatur, GA
12U-R 2-3-0
2 Beastmode GRINDERS "BLACK"
Decatur, GA
12U-N 4-2-0
3 Brookwood-Layson
Snellville, GA
12U-N 2-3-0
4 Central Georgia Renegades
Jackson, GA
11U-N 7-2-1
5 Dacula Falcons
Dacula, GA
12U-R 0-4-0
6 Double PLAYS 12U - Blue
Atlanta, GA
12U-N 4-2-0
7 Foundation Force 12U - Ukleja
Peachtree City, GA
12U-A 1-0-1
8 GA Braves - Gianneschi
Woodstock, GA
12U-A 0-2-0
9 GBA Hawks at Mill Creek
Buford, GA
12U-A 9-8-0
10 Gwinnett Bandits 12u
Buford, GA
12U-A 1-11-0
11 Mountain View 6th Grade Bears
Dacula, GA
12U-A 7-15-0
12 South Forsyth Giants
Cumming, GA
12U-A 0-2-0
Team Division W-L-T
1 ATL Lightning - Kornblum
Atlanta, GA
13U-A 9-4-0
2 Atlanta Aces
Atlanta, GA
13U-R 4-8-0
3 ES Baseball
GRIFFIN, GA
13U-A 0-6-1
4 Five Star Generals - Loganville
Loganville, GA
13U-A 9-16-3
5 Hitters Park Cardinals 13U- Hayes
Cumming, GA
13U-A 4-7-0
6 Hopewell Hawks
Milton, GA
13U-A 0-4-1
7 Macon Pain
Macon, GA
13U-A 17-8-1
8 Misfits Baseball
Hawkinsville, GA
13U-A 1-1-0
9 Monarch Lions
Riverdale, GA
13U-A 4-9-0
10 Mountain View 7th Grade Bears
Buford, GA
13U-A 9-19-2
11 Newton Naturals
Social Circle, GA
13U-A 11-8-0
12 North Oconee Titans
Bogart, GA
13U-R 5-4-0
13 ShowMe A's
Jefferson, GA
13U-R 3-11-0
14 Superior Sports Dirtbags
Atlanta, GA
13U-A 2-4-0
Team Division W-L-T
1 ATL Lightning 13U - Wallace
Atlanta, GA
13U-N 11-2-1
2 DB5-Fives Baseball
Covington, GA
13U-N 5-7-0
3 Dunwoody Diablos Gold- Rueckel
Dunwoody, GA
13U-N 1-3-0
4 Gwinnett Bandits 13U Carolina
Buford, GA
13U-N 2-2-0
5 North Gwinnett 13U
Suwanee, GA
13U-N 3-3-0
Team Division W-L-T
1 Braves
Dallas, GA
14U-OPEN 0-2-0
2 East Side Royals
Marietta, GA
14U-OPEN 3-2-0
3 Georgia Hitmen
Winder, GA
14U-OPEN 0-5-0
4 Georgia Lookouts
Snellville, GA
14U-OPEN 2-10-0
5 Georgia Select Braves BW
flowery branch, GA
14U-OPEN 7-0-0
6 Gwinnett Bandits 14U Carolina
Buford, GA
14U-OPEN 2-4-1
7 Gwinnett Bandits 14u Navy
Buford, GA
14U-OPEN 0-5-0
8 Line Drive Academy 14U
Cleveland, GA
14U-OPEN 1-0-1
9 Macon Pain
Macon, GA
14U-OPEN 14-3-1
10 Medlock Monarchs 14U
Decatur, GA
14U-OPEN 2-5-1
11 Mudcats
Winder, GA
14U-OPEN 7-4-1
12 Storm Baseball Club
Lilburn, GA
14U-OPEN 12-9-2
Team Division W-L-T
1 Angels
Dacula, GA
15U-OPEN 7-6-1
2 ATL Lightning 15U Shoemake
Atlanta, GA
15U-OPEN 5-5-0
3 Copperheads
Cumming, GA
15U-OPEN 0-7-0
4 Coweta Spikes
Newnan, GA
15U-OPEN 6-8-0
5 Game On Expos
Macon, GA
15U-OPEN 5-2-0
6 Georgia Lookouts
Snellville, GA
15U-OPEN 0-7-0
7 Georgia Mudcats
Cumming, GA
15U-OPEN 4-8-0
8 Mill Creek Hawks
Hoschton, GA
15U-OPEN 25-4-0
9 Mountain View Bears 15u
dacula, GA
14U-OPEN 19-8-0
10 Storm Baseball Club
Lilburn, GA
15U-OPEN 10-0-0
11 Tri County Reds Baseball
Prattville, AL
15U-OPEN 0-2-0
12 Velo Factory 15U
Clarkesville, GA
15U-OPEN 6-2-0
13 Vipers Baseball Watson
Covington, GA
15U-OPEN 4-5-0
Team Division W-L-T
1 Blazing Phoenix 17U
Johns Creek, GA
17U-OPEN 1-1-0
2 Dacula Falcons-Perry
Dacula, GA
17U-OPEN 12-3-2
3 Georgia Yard Goats
Cumming, GA
17U-OPEN 24-18-2
4 GWA
Monroe, GA
17U-OPEN 1-1-0
5 Phoenix Elite 17u
Social Circle, GA
17U-OPEN 7-7-0