Grand Slam Sports Tournaments

SCHEDULES


Schedules will be posted at Wednesday midnight

Please have turf shoes on hand for all portable mounds. Metal spikes are not permitted on the portable mounds.

The larger divisions will be separated by class up front or divide into a Gold/Silver bracket on Sunday.

If there are enough teams to split divisions into American and National we will do so.

Two Saturday pool games followed by Sunday single elimination bracket.

The new Grand Slam Champions and Finalist rings will be awarded in each age group.

Entry fee is required when you register your team. In the event of a rain out, a $75 admin fee will be deducted from your team refund.

Text Tim Gaines at 770-231-0176 for more info. Colton Harrelson is also available at 404-694-5212.

Please click on the following link for special hotel deals we have negotiated for this event....

Book your corporate rate for Grand Slam Sports Tournaments

Courtyard Atlanta Duluth/Gwinnett Place

These special arrangements and discounted rates are only available via this website.  


Team Division W-L-T
1 5 Star Generals
Loganville, GA
7U-A 0-0-0
2 8U MVAA Bears
Dacula, GA
8U-A 3-5-0
3 8u Winder Lions
Winder, GA
8U-A 0-7-0
4 Buford Elite
Buford, GA
8U-A 8-12-0
5 Buford Wolves
Buford, GA
8U-A 6-3-0
6 Bullpen Baseball-Roop
Madison, GA
8U-R 1-5-1
7 Gainesville Reds 8U
Gainesville, GA
8U-A 0-0-0
8 GBA Spiked 9 8U at Collins Hill
Suwanee, GA
8U-R 2-7-1
9 Georgia Riverbandits
Locust Grove, GA
8U-A 11-8-0
10 Greenheads
Social Circle, GA
8U-R 4-8-0
11 Hopewell Hawks Premier
Milton, GA
8U-A 0-8-0
12 Mill Creek Hawks
Hoschton, GA
8U-A 8-5-0
13 North Georgia Strike
Winder, GA
8U-A 3-4-1
14 Available
Team Division W-L-T
1 Archer Premier Baseball
Dacula, GA
8U-N 9-4-1
2 Five Star Generals
Loganville, GA
8U-N 5-2-0
3 Hopewell Hawks Elite
Milton, GA
8U-N 6-0-0
4 Keep On United
Snellville, GA
8U-N 7-1-0
5 Level 5 Legends 8
Athens, GA
8U-N 2-3-0
6 Meridian Panthers
Lilburn, GA
8U-N 4-1-0
7 North Gwinnett Bulldogs 8U
Suwanee, GA
8U-N 4-2-0
8 Available
9 Available
Team Division W-L-T
1 Buford Elite 9U
Buford, GA
9U-R 9-9-1
2 MoCo Bulldogs
Madison, GA
9U-E 4-5-0
3 Norcross 9u
Norcross, GA
9U-A 10-6-0
4 Rawlings Tigers
Atlanta, GA
9U-N 5-3-1
5 Available
6 Available
Team Division W-L-T
1 Brookwood hit Squad
Lilburn, GA
10U-A 5-2-0
2 Bullpen Braves
MCDONOUGH, GA
10U-A 6-1-1
3 Devine Baseball 10U
Buford, GA
10U-A 8-5-0
4 GTA Generals
Monroe, GA
10U-A 8-6-0
5 Line Drive Academy 10U
Cleveland, GA
10U-R 4-9-0
6 Mountain View Bears
Dacula, GA
10U-A 3-2-0
7 North Georgia Strike
Jefferson, GA
10U-N 19-9-0
8 Ocee TG DBacks
Johns Creek, GA
10U-A 5-1-0
9 Oconee County RiverDawgs 10u
Bogart, GA
10U-A 4-5-0
10 Sharon Springs BaseBall
Suwanee, GA
10U-A 0-0-0
11 Tigers baseball Barns
Gainesville, GA
10U-A 2-8-1
12 Winder Lions
Winder, GA
10U-R 0-2-0
Team Division W-L-T
1 Archer Elite Baseball
Dacula, GA
11U-A 8-9-0
2 Brookwood Broncos
Snellville, GA
11U-A 6-9-0
3 Dingers Athletics 11U Premier
Buford, GA
11U-A 5-1-0
4 Georgia Select Braves-Smith
Flowery Branch, GA
11U-A 7-6-0
5 GTA Generals
Monroe, GA
11U-A 8-5-0
6 North Ga Raiders 11u
Danielsville, GA
11U-A 7-4-0
7 Titans Blue - Ray
Marietta, GA
11U-A 3-1-0
8 Available
9 Available
Team Division W-L-T
1 East Side Chargers
Marietta, GA
11U-N 12-10-1
2 Norcross Navy
Norcross, GA
11U-N 5-0-0
3 North Gwinnett Bulldogs
Suwanee, GA
11U-N 2-7-0
4 NYO Warriors
Atlanta, GA
11U-N 0-0-0
5 Oconee RiverDawgs
Bogart, GA
11U-N 6-8-0
6 Signature Park Outlaws
Hoschton, GA
11U-N 3-7-0
7 Available
8 Available
9 Available
Team Division W-L-T
1 Dawson dingers
Dawsonville, GA
12U-A 2-4-0
2 Mountain View 6th Grade Bears
Dacula, GA
12U-A 7-15-0
3 North Gwinnett Bulldogs
Suwanee, GA
12U-A 13-12-0
4 Peachtree Ridge
Suwanee, GA
12U-A 10-7-1
5 Scrappers
Loganville, GA
12U-A 3-4-0
6 Sharon Springs Rangers
Cumming, GA
12U-A 4-3-0
7 Available
8 Available
9 Available
10 Available
11 Available
12 Available
Team Division W-L-T
1 Archer Select Baseball
Dacula, GA
11U-E 11-5-0
2 Georgia Stars Baseball Academy
Norcross, GA
12U-N 0-1-1
3 North Ga Raiders 12u Black
Danielsville, GA
12U-N 11-0-0
4 Oconee Riverdawgs
Bishop, GA
12U-N 0-0-0
5 Oconee Wood Ducks
Bogart, GA
12U-N 9-1-0
6 Oregon Park Rangers
Marietta, GA
12U-N 0-0-0
7 Available
8 Available
9 Available
10 Available
11 Available
12 Available
Team Division W-L-T
1 360 Hawks 13U Grey
Lawrenceville, GA
13U-A 8-14-0
2 ATL Lightning - Kornblum
Atlanta, GA
13U-A 9-4-0
3 Atlanta Aces
Atlanta, GA
13U-R 4-8-0
4 BALLERS
Lawrenceville, GA
13U-A 5-6-0
5 Dunwoody Diablos Maroon
Dunwoody, GA
13U-A 7-11-0
6 Georgia Renegades
Suwanee, GA
13U-A 2-5-0
7 Monroe Hurricanes
Monroe, GA
13U-A 0-0-0
8 Mountain View 7th Grade Bears
Buford, GA
13U-A 9-19-2
9 Newton Naturals
Social Circle, GA
13U-A 11-8-0
10 Ninth Inning Royals-Sopilka
Chamblee, GA
13U-A 0-0-0
11 North Ga Raiders 13u
Danielsville, GA
13U-A 7-3-1
12 Oconee RiverDawgs
BOGART, GA
13U-A 4-4-0
Team Division W-L-T
1 ATL Lightning 13U - Wallace
Atlanta, GA
13U-N 11-2-1
2 Dacula Falcons
Dacula, GA
13U-N 12-16-0
3 Factory Stars
Gray, GA
13U-N 0-0-0
4 Medlock Monarchs 13U
Decatur, GA
13U-N 4-2-1
5 Onward
Jefferson, GA
13U-N 11-11-2
6 Renz Baseball Academy
Dacula, GA
13U-N 7-12-1
7 Team Elite Select 13u
winder, GA
13U-N 0-0-0
8 Available
9 Available
10 Available
11 Available
12 Available
Team Division W-L-T
1 101 Athletics Sport Academy
Snellville, GA
14U-OPEN 3-6-0
2 14U ATL Lightning (Quinones)
Atlanta, GA
14U-OPEN 1-2-0
3 360 Hawks 14U
Loganville, GA
14U-OPEN 0-0-0
4 Big Fly
Atlanta, GA
14U-OPEN 1-3-0
5 C.G. Legacy
Winder, GA
14U-OPEN 0-0-0
6 Dunwoody Diablos Maroon 14u
Dunwoody, GA
14U-OPEN 0-0-0
7 East Side Royals
Marietta, GA
14U-OPEN 3-2-0
8 Factory Legends
Gray, GA
14U-OPEN 0-0-0
9 Georgia Reapers
Loganville, GA
14U-OPEN 7-12-0
10 Hardknox Orioles 14u
McDonough, GA
14U-OPEN 3-1-3
11 Lanier Longhorns
Sugar Hill, GA
14U-OPEN 0-9-0
12 Line Drive Academy 14U
Cleveland, GA
14U-OPEN 1-0-1
13 Medlock Monarchs 14U
Decatur, GA
14U-OPEN 2-5-1
14 Midway Wolverines
Cumming, GA
14U-OPEN 0-0-0
15 Mudcats
Winder, GA
14U-OPEN 7-4-1
16 Outlaws 14U Mastrogiacomo
Atlanta, GA
14U-OPEN 0-0-0
17 SDG Angels
Covington, GA
14U-OPEN 7-5-1
18 Storm Baseball Club
Lilburn, GA
14U-OPEN 12-9-2
19 Team Elite 14u Select
winder, GA
14U-OPEN 1-2-1
20 USA Scout(Wagner)
Cartersville, GA
14U-OPEN 4-2-0
21 Vipers Baseball Rhule
Covington, GA
14U-OPEN 2-1-2
22 West Ga Aces
Villa Rica, GA
14U-OPEN 8-4-0
23 Available
24 Available
Team Division W-L-T
1 15u Bash Express
Conyers, GA
15U-OPEN 0-0-0
2 Copperheads
Cumming, GA
15U-OPEN 0-7-0
3 Game On Select 15u
Perry, GA
15U-OPEN 0-0-0
4 Georgia Lookouts
Snellville, GA
15U-OPEN 0-7-0
5 Georgia Select Braves BW
flowery branch, GA
14U-OPEN 7-0-0
6 Jax Co Panthers
Jefferson, GA
15U-OPEN 3-3-0
7 Mountain View Bears 15u
dacula, GA
14U-OPEN 19-8-0
8 NSA Scout team
Fayetteville, GA
15U-OPEN 1-2-0
9 Rangers
Cumming, GA
15U-OPEN 0-0-0
10 Savage Squad 2024
Dublin, GA
15U-OPEN 0-0-0
11 Spikes Baseball
Grantville, GA
15U-OPEN 0-0-0
12 Vipers Baseball Watson
Covington, GA
15U-OPEN 4-5-0
Team Division W-L-T
1 16U Medlock Monarchs
Decatur, GA
16U-OPEN 8-4-2
2 Blazing Phoenix 17U
Johns Creek, GA
17U-OPEN 1-1-0
3 Dacula Falcons-Perry
Dacula, GA
17U-OPEN 12-3-2
4 Decatur Devils
Decatur, GA
16U-OPEN 6-3-1
5 GA CHOP 2023
Kennesaw, GA
16U-OPEN 0-1-1
6 Georgia Liberty
Dacula, GA
17U-OPEN 7-5-0
7 Georgia Yard Goats
Cumming, GA
17U-OPEN 24-18-2
8 Gwinnett Outlaws
Buford, GA
17U-OPEN 0-0-0
9 Indians Baseball
Dahlonega, GA
17U-OPEN 0-0-0
10 Mill Creek Hawks
BUFORD, GA
16U-OPEN 7-6-2
11 New Level 17U-Summer 2021
Monroe, GA
17U-OPEN 0-0-0
12 Phoenix Elite 17u
Suwanee, GA
17U-OPEN 0-0-0

You are not currently signed in. You may submit your schedule request after signing in as a team administrator.