Week one of seven consecutive Sunday events at various Gwinnett Parks. 

Entry fee $225 plus $50 team gate fee.

Two full pool games with top two teams playing for the bling. 

Winner will receive the new Grand Slam Championship rings !!

13U can swing any legal 1.15 BPF or USA Certified bat for the Fall season with drop restriction.  Drop 5 bats will be required for Spring 2019 for 13u !!

Text Tim Gaines at 770-231-0176 for more info.


Division

Game Date/Time Field Team vs Team
Game 1 9/9 10:00 AM Rabbit Hill Park 4 4 South Gwinnett Elite Cardinals 19 Georgia Bombers - Mill Creek
Game 2 9/9 11:50 AM Rabbit Hill Park 4 15 Ambush 3 Georgia Bombers - Mill Creek
Game 3 9/9 1:40 PM Rabbit Hill Park 4 14 Ambush 2 South Gwinnett Elite Cardinals
# Team W-L-T RA RD RS
1 Ambush 2-0-0 5 14 20
2 Georgia Bombers - Mill Creek 1-1-0 19 0 13
3 South Gwinnett Elite Cardinals 0-2-0 33 -14 6

9U CHAMPIONSHIP BRACKET 9U-OPEN

1 Ambush 12
9/9 3:30 PM
Rabbit Hill Park 4
1
2 Georgia Bombers - Mill Creek 3
Ambush
Champion

Ambush

# Player 1
9/9
2
9/9
3
9/9
Total
5 Ekard, Chase 2.0 2.0
10 Foster, Hudson 3.0 3.0
24 Green, Gatlin 2.0 2.0
9 Kelley, Tripp 1.0 1.0
2 Parker, Ashley 1.0 1.0
1 Shepherd, Sawyer 2.0 2.0
Total 3.0 3.0 5.0 11.0

Georgia Bombers - Mill Creek

# Player 1
9/9
2
9/9
3
9/9
Total
21 Ayala, Alex 1.0 1.0
8 Padilla, Ethaniel 1.0 1.0
17 Phelps, Logan 2.1 2.1
29 Raettig, Levi 1.0 1.0
3 Smith, Oliver 2.0 2.0 4.0
11 Vick, Bennett 1.2 1.2
Total 3.0 2.2 5.1 11.0

South Gwinnett Elite Cardinals

# Player 1
9/9
2 3 Total
4 Kirkpatrick, Samuel 1.0 1.0
2 Quirindongo, Xavier 1.0 1.0
Total 2.0 2.0
Team Division W-L-T
1 Ambush
Jefferson, GA
9U-N 15-5-0
2 Georgia Bombers - Mill Creek
Buford, GA
9U-A 6-6-0
3 South Gwinnett Elite Cardinals
Snellville, GA
9U-R 1-5-0
Team Division W-L-T
1 10u Grayson Rams
Grayson, GA
10U-A 1-5-0
2 Brookwood
Snellville, GA
10U-N 4-1-0
3 Phillies
Lithia Springs, GA
10U-N 2-2-0
4 Signature Park Bulldogs
Winder, GA
10U-A 16-10-0
Team Division W-L-T
1 Apalachee Baseball
Winder, GA
13U-A 8-6-1
2 Archer 13U Barnett
Bethlehem, GA
13U-A 8-3-0
3 Archer 13U Keeler
Dacula, GA
13U-R 0-13-0
4 Medlock Monarchs
Decatur, GA
13U-A 8-11-0
5 Mill Creek Hawks
Buford, GA
13U-A 2-2-1
6 Mountain View Bears Gold
Dacula, GA
13U-N 16-3-1
7 NG MUDDOGS
SUWANEE, GA
13U-A 1-4-0
8 North Gwinnett Bulldogs
Suwanee, GA
13U-N 18-10-2
Team Division W-L-T
1 14U Dacula Falcons
Dacula, GA
14U 16-12-0
2 Big Creek Bombers
Cumming, GA
14U 9-17-0
3 BMB
High Shoals, GA
14U 9-1-0
4 Brookwood Broncos
Snellville, GA
14U 13-7-0
5 Dingers Athletics (Kotkiewicz) 14U
Buford, GA
14U 1-3-0
6 Georgia Select
Loganville, GA
14U 9-7-2
7 GSB
Statham, GA
14U 4-6-0
8 Hopewell Hawks Elite 14's
Milton, GA
14U 18-6-0
9 Medlock Monarchs
Decatur, GA
14U 8-9-1
10 Mill Creek Hawks
Buford, GA
14U 9-18-0
11 Mountain View Bears 14u
Lawrenceville, GA
14U 5-11-0
12 Orange Sox
Covington, GA
14U 10-5-0
13 Southern Savages
Watkinsville, GA
14U 12-14-0
14 Superior Sports Silver Bullets
Atlanta, GA
14U 1-1-0