SUNDAY SCHEDULES


Schedules are now posted

Week six of seven consecutive Sunday events at various Gwinnett Parks. 

Entry fee $225 plus $50 team gate fee.

Two full pool games with top two teams playing for the bling. 

Winner will receive the new Grand Slam Championship rings !!

13U can swing any legal 1.15 BPF or USA Certified bat for the Fall season with drop restriction.  Drop 5 bats will be required for Spring 2019 for 13u !!

Text Tim Gaines at 770-231-0176 for more info.


Division

Game Date/Time Field Team vs Team
Game 1 10/14 9:30 AM Harbins Park 3 5 Archer 9U 13 MCAA Hawks
Game 2 10/14 9:30 AM Dacula Park 2 7 Dacula Next Level 6 Falcon Baseball
Game 3 10/14 10:00 AM Rabbit Hill Park 4 2 Cyclones Baseball 12 Winder Lions
Game 4 10/14 11:15 AM Harbins Park 3 5 Archer 9U 16 Collins Hill 10U
Game 5 10/14 11:15 AM Dacula Park 2 8 Dacula Next Level 4 Elite Sluggers - Hansen
Game 6 10/14 11:45 AM Rabbit Hill Park 4 2 Putnam Bulls 14 Winder Lions
Game 7 10/14 1:00 PM Harbins Park 3 12 Gwinnett Bandits 10U 4 MCAA Hawks
Game 8 10/14 1:00 PM Dacula Park 2 9 Archer Tigers 3 Falcon Baseball
Game 9 10/14 1:30 PM Rabbit Hill Park 4 10 Mountain View Bears 6 Cyclones Baseball
Game 10 10/14 2:45 PM Harbins Park 3 5 Gwinnett Bandits 10U 12 Collins Hill 10U
Game 11 10/14 2:45 PM Dacula Park 2 15 Archer Tigers 4 Elite Sluggers - Hansen
Game 12 10/14 3:15 PM Rabbit Hill Park 4 6 Mountain View Bears 15 Putnam Bulls
# Team W-L-T RA RD RS
1 Winder Lions 2-0-0 4 14 20
2 Archer Tigers 2-0-0 7 13 19
3 Collins Hill 10U 2-0-0 10 14 20
4 Dacula Next Level 2-0-0 10 5 15
5 Gwinnett Bandits 10U 1-1-0 16 0 15
6 MCAA Hawks 1-1-0 17 0 14
7 Putnam Bulls 1-1-0 20 0 12
8 Mountain View Bears 1-1-0 21 -3 16
9 Falcon Baseball 0-2-0 16 -7 9
10 Cyclones Baseball 0-2-0 22 -11 8
11 Elite Sluggers - Hansen 0-2-0 23 -11 8
12 Archer 9U 0-2-0 29 -14 10

10U AMERICAN CHAMPIONSHIP BRACKET 10U-A

1 Winder Lions 11
10/14 5:15 PM
Rabbit Hill Park 4
1
2 Archer Tigers 2
Winder Lions
Champion

10U AMERICAN CONSOLATION GAME 10U-A

3 Collins Hill 10U 8
10/14 5:15 PM
Dacula Park 2
1
4 Dacula Next Level 1
Collins Hill 10U
Champion

Archer 9U

# Player 1 2 3 Total
00 Brown, Joshua 1.00 1.00
34 Deason, Zane 1.00 1.00
8 Martell, Sean 1.00 1.00
44 Matz, Tyson 1.00 1.00
11 Weese, Hudson 1.00 1.00
Total 2.00 3.00 5.00

Archer Tigers

# Player 1 2 3 Total
99 Barwick, Mason 1.00 1.00
27 Evans, Maria 2.00 2.00
7 Jerome, Jaylin 2.00 2.00
11 Sullens, Jayden 3.00 3.00
Total 5.00 3.00 8.00

Collins Hill 10U

# Player 1 2 3 Total
18 Harmel, Nate 1.00 1.00
30 Josheph, Atticus 2.00 2.00
45 Miller, Beck 1.00 1.00
32 Williams, Tony 3.00 3.00
Total 3.00 4.00 7.00

Cyclones Baseball

# Player 1 2 3 Total
20 Sexton, Carter 3.00 3.00
10 Toms, Tucker 0.33 0.33
Total 3.33 3.33

Dacula Next Level

# Player 1 2 3 Total
42 Henson, Trennon 3.00 3.00
5 Palacios, Adrian 0.67 0.67
10 Shelton, Alfred “Wells” 2.33 2.33
Total 3.00 3.00 6.00

Elite Sluggers - Hansen

# Player 1 2 3 Total
32 Hansen, Grady 0.33 1.00 1.33
42 Hinson, Blake 0.67 0.67
31 Martin, Lane 1.00 1.00
34 Tuck, Nick 1.00 1.00
Total 2.00 2.00 4.00

Falcon Baseball

# Player 1 2 3 Total
24 Brooks, Cole 1.67 1.67
12 Fontenot, Bryce 0.33 0.33
9 Hansard, Cohen 2.00 2.00
14 Stage, Jack 1.00 1.00
6 Williams, Andrew 1.00 2.00 3.00
Total 4.00 4.00 8.00

Gwinnett Bandits 10U

# Player 1 2 3 Total
21 Atkins, Brooks 2.00 0.33 2.33
25 Brown, Gunner 2.00 2.00
7 Perdew, Nash 2.00 2.00
30 Rawlins, Landon 1.00 1.00
Total 4.00 3.33 7.33

MCAA Hawks

# Player 1 2 3 Total
53 Appert, Patrick 1.33 1.33
24 Burzinski, Riley 0.33 0.67 1.00
7 Sport, Nathan 2.00 2.00 4.00
16 Stephenson, Dylan 0.67 0.67
Total 3.00 4.00 7.00

Mountain View Bears

# Player 1 2 3 Total
19 Sorrell, Jacob 4.00 4.00
Total 4.00 4.00

Putnam Bulls

# Player 1 2 3 Total
24 Dodd, Jackson 1.00 1.00
27 Lanzarone, Gates 1.00 1.00
Total 2.00 2.00

Winder Lions

# Player 1 2 3 Total
1 Klein, Garrett 3.00 3.00
26 Martin, Chase 3.00 3.00
8 Rebstock, Joey 0.67 1.00 1.67
17 Sorrell, Kaleb 3.33 3.33
Total 4.00 3.00 4.00 11.00
Team Division W-L-T
1 Archer 9U
Dacula, GA
9U-N 0-2-0
2 Archer Tigers
Lawrenceville, GA
10U-A 5-1-0
3 Collins Hill 10U
Lawrenceville, GA
10U-A 3-0-0
4 Cyclones Baseball
Gainesville, GA
10U-A 0-2-0
5 Dacula Next Level
Dacula, GA
10U-A 2-3-0
6 Elite Sluggers - Hansen
Cumming, GA
10U-A 2-3-0
7 Falcon Baseball
FLOWERY BRANCH, GA
10U-A 1-3-0
8 Gwinnett Bandits 10U
Buford, GA
10U-R 1-1-0
9 MCAA Hawks
BUFORD, GA
10U-R 3-2-0
10 Mountain View Bears
Dacula, GA
10U-A 1-3-0
11 Putnam Bulls
Eatonton, GA
10U-R 1-1-0
12 Winder Lions
Winder, GA
10U-N 6-3-0
Team Division W-L-T
1 5 Star National Smith
Tifton, GA
10U-N 1-1-0
2 Mizuno Gwinnett
Suwanee, GA
10U-N 0-4-0
3 Norcross BlueDevils
Norcross, GA
10U-N 1-1-1
4 Phillies
Lithia Springs, GA
10U-N 2-2-0
5 VELO Baseball
McDonough, GA
10U-N 2-0-1
Team Division W-L-T
1 Ambush Baseball
Jefferson, GA
11U-A 1-1-0
2 Athens B-52's
Athens, GA
11U-A 1-1-0
3 Elite Sluggers - Wright
Cumming, GA
11U-A 3-1-2
4 GBA Spiked 9
Suwanee, GA
11U-A 0-2-0
5 Gwinnett Bandits 11U
Buford, GA
11U-R 1-1-0
6 Hardknox Orioles
McDonough, GA
11U-N 5-1-0
7 Mizuno Gwinnett 11U
Suwanee, GA
11U-A 2-0-1
8 Mountain View Bears
Dacula, GA
11U-A 1-3-0
9 North Gwinnett Bulldogs
Suwanee, GA
11U-A 3-2-0
10 QAB-Tumlin
Gainesville, GA
11U-A 0-2-0
Team Division W-L-T
1 Archer 13U Barnett
Bethlehem, GA
13U-A 3-3-0
2 Archer 13U Keeler
Dacula, GA
13U-R 0-7-0
3 Brookwood Broncos
Snellville, GA
13U-A 2-3-0
4 Hobgood Braves Blue
Woodstock, GA
13U-A 0-2-0
5 Loganville Bats
Loganville, GA
13U-A 1-2-1
6 Mountain View Bears Black
Dacula, GA
13U-A 2-4-0
7 Sandy Springs Storm
Sandy Springs, GA
13U-A 3-2-0
8 TEAM ELITE WHITE
CUMMING, GA
13U-A 2-1-1
Team Division W-L-T
1 13u Dunwoody Diablos Gold
Dunwoody, GA
13U-N 0-2-0
2 Dacula Falcons
Dacula, GA
13U-N 2-1-1
3 Game On East
Loganville, GA
13U-N 5-1-0
4 Mountain View Bears Gold
Dacula, GA
13U-N 9-0-0
5 The Storm Baseball Club
Lilburn, GA
13U-N 1-2-1
Team Division W-L-T
1 14U Dacula Falcons
Dacula, GA
14U 4-5-0
2 Big Creek Bombers
Cumming, GA
14U 1-3-0
3 Blue Cats
Homer, GA
14U 0-2-0
4 Buford
Buford, GA
14U 1-2-1
5 Future Stars
Lithonia, GA
14U 3-2-0
6 Game On Loganville
Loganville, GA
14U 5-4-0
7 North Georgia Express
Tate, GA
13U-A 0-2-0
8 Riverwood Jr Raiders
Sandy Springs, GA
14U 0-2-0
9 Southern Savages
Watkinsville, GA
14U 3-3-0
10 TEAM ELITE GRAY
WINDER, GA
14U 2-0-0
Team Division W-L-T
1 GSB
Statham, GA
14U 4-4-0
2 Hopewell Hawks Elite 14's
Milton, GA
14U 5-3-0
3 ITP Lightening
Atlanta, GA
14U 1-3-0
4 T3H South 14U
Decatur, GA
14U 6-3-0
5 Team Solo
Warner Robins, GA
14U 2-1-0