SUNDAY SCHEDULES


Schedules are now posted

Week six of seven consecutive Sunday events at various Gwinnett Parks. 

Entry fee $225 plus $50 team gate fee.

Two full pool games with top two teams playing for the bling. 

Winner will receive the new Grand Slam Championship rings !!

13U can swing any legal 1.15 BPF or USA Certified bat for the Fall season with drop restriction.  Drop 5 bats will be required for Spring 2019 for 13u !!

Text Tim Gaines at 770-231-0176 for more info.


Division

Game Date/Time Field Team vs Team
Game 1 10/14 9:00 AM Johnson High School 1 5 Big Creek Bombers 4 Buford
Game 2 10/14 9:30 AM Signature Park 3 8 TEAM ELITE MVP 0 Blue Cats
Game 3 10/14 11:00 AM Johnson High School 1 1 North Georgia Express 4 Buford
Game 4 10/14 11:30 AM Signature Park 3 6 TEAM ELITE MVP 5 Future Stars
Game 5 10/14 1:00 PM Johnson High School 1 0 Big Creek Bombers 4 14U Dacula Falcons
Game 6 10/14 1:30 PM Signature Park 3 6 5 Star Generals - Truesdell 4 Blue Cats
Game 7 10/14 3:00 PM Johnson High School 1 0 North Georgia Express 9 Southern Savages
Game 8 10/14 3:30 PM Signature Park 3 0 Riverwood Jr Raiders 7 Future Stars
Game 9 10/14 5:00 PM Johnson High School 1 6 14U Dacula Falcons 1 Southern Savages
Game 10 10/14 5:30 PM Signature Park 3 1 Riverwood Jr Raiders 11 5 Star Generals - Truesdell
# Team W-L-T RA RD RS
1 14U Dacula Falcons 2-0-0 1 9 10
2 5 Star Generals - Truesdell 2-0-0 5 9 16
3 TEAM ELITE MVP 2-0-0 5 8 14
4 Future Stars 1-1-0 6 6 12
5 Southern Savages 1-1-0 6 2 10
6 Buford 1-1-0 6 2 8
7 Big Creek Bombers 1-1-0 8 -3 5
8 North Georgia Express 0-2-0 13 -10 1
9 Blue Cats 0-2-0 14 -9 4
10 Riverwood Jr Raiders 0-2-0 18 -14 1

14U AMERICAN CHAMPIONSHIP 14U-OPEN

1 14U Dacula Falcons 3
10/14 7:45 PM
Signature Park 3
1
2 5 Star Generals - Truesdell 0
14U Dacula Falcons
Champion

14U Dacula Falcons

# Player 1 2 Total
3 Bennett, Caleb 5.00 5.00
10 Towe, Gregory 1.00 1.00
Total 6.00 6.00

5 Star Generals - Truesdell

# Player 1 2 Total
46 Hyde, Nicholas 3.00 3.00
21 Lewis, Holden 0.33 0.33
13 Sewell, Maclain 2.67 2.67
Total 6.00 6.00

Big Creek Bombers

# Player 1 2 Total
10 Kothari, Krish 3.00 3.00
22 Oquendo Jr, Ronald 2.00 2.00
1 Rock, Ethan 1.00 1.00
27 Walsh, Eric 3.00 2.00 5.00
Total 5.00 6.00 11.00

Blue Cats

# Player 1 2 Total
14 Davis, Cam 4.00 4.00
7 Heath, Hunter 1.33 1.33
8 Holcomb, Blake 4.00 4.00
42 Roberts, Jonathan 2.00 2.00
Total 5.33 6.00 11.33

Buford

# Player 1 2 Total
3 Atwill, Jarrett 1.00 1.00
5 Britt, Bo 5.00 5.00
56 Connor, Evan 4.00 4.00
6 Harkness, Walker 1.00 1.00
Total 6.00 5.00 11.00

Future Stars

# Player 1 2 Total
23 Collins, Nolan 0.33 0.33
13 Miller, Christian 3.67 3.67
Total 4.00 4.00

North Georgia Express

# Player 1 2 Total
11 Bright, Luke 1.00 1.00
1 Brown, Noah 2.00 2.00
12 Martin, Connor 1.00 1.00
2 McCollum, Ethan 2.00 2.00
7 Tilley, James 4.00 4.00
Total 5.00 5.00 10.00

Southern Savages

# Player 1 2 Total
28 Rakosnik, Trevor 5.00 5.00
Total 5.00 5.00

TEAM ELITE MVP

# Player 1 2 Total
28 Bestermann, Alex 2.00 2.00
27 Bestermann, Rand 2.00 2.00
7 DeFrancisco, Michael 1.00 1.00
40 Dumas, Robert Aiden 4.00 4.00
51 Godbee, Grayson 1.33 1.33
44 Simmons, Austin 0.67 0.67
Total 6.00 5.00 11.00
Team Division W-L-T
1 Archer
Dacula, GA
9U-N 9-6-0
2 Archer Tigers
Lawrenceville, GA
10U-A 11-7-0
3 Collins Hill 10U
Lawrenceville, GA
10U-A 3-0-0
4 Cyclones Baseball
Gainesville, GA
10U-A 0-2-0
5 Dacula Next Level
Dacula, GA
10U-A 5-6-0
6 Elite Sluggers - Hansen
Winder, GA
10U-A 2-6-0
7 Falcon Baseball
FLOWERY BRANCH, GA
10U-A 1-3-0
8 Gwinnett Bandits 10U
Buford, GA
10U-R 3-12-0
9 MCAA Hawks
BUFORD, GA
10U-R 4-5-1
10 Mountain View Bears
Dacula, GA
10U-A 1-5-0
11 Putnam Bulls
Eatonton, GA
10U-R 1-1-0
12 Signature Park Bulldogs
Winder, GA
10U-A 16-10-0
Team Division W-L-T
1 5 Star National Smith
Tifton, GA
10U-N 1-1-0
2 Mizuno Gwinnett
Suwanee, GA
10U-N 0-4-0
3 Norcross BlueDevils
Norcross, GA
10U-N 5-4-1
4 Phillies
Lithia Springs, GA
10U-N 2-2-0
5 VELO Baseball
McDonough, GA
10U-N 2-0-1
Team Division W-L-T
1 Ambush Baseball
Jefferson, GA
11U-A 6-4-1
2 Athens B-52's
Athens, GA
11U-A 1-1-0
3 Brookwood Broncos - Wright
Lawrenceville, GA
11U-A 9-8-3
4 GBA Spiked 9
Suwanee, GA
11U-A 5-9-0
5 Gwinnett Bandits 11U
Buford, GA
11U-R 4-10-0
6 Hardknox Orioles
McDonough, GA
11U-A 9-2-0
7 Mizuno Gwinnett 11U
Suwanee, GA
11U-A 2-0-1
8 Mountain View Bears
Dacula, GA
11U-A 7-8-0
9 North Gwinnett Bulldogs
Suwanee, GA
11U-A 6-4-2
10 QAB-Tumlin
Gainesville, GA
11U-A 3-6-0
Team Division W-L-T
1 Archer 13U Barnett
Bethlehem, GA
13U-A 8-3-0
2 Archer 13U Keeler
Dacula, GA
13U-R 0-13-0
3 Brookwood Broncos
Snellville, GA
13U-A 11-11-0
4 Hobgood Braves Blue
Woodstock, GA
13U-A 2-6-0
5 Loganville Bats
Loganville, GA
13U-A 4-16-1
6 Mountain View Bears Black
Dacula, GA
13U-A 5-17-0
7 Sandy Springs Storm
Sandy Springs, GA
13U-A 12-7-0
8 TEAM ELITE STEEL
CUMMING, GA
13U-A 5-11-1
Team Division W-L-T
1 13u Dunwoody Diablos Gold
Dunwoody, GA
13U-N 5-8-0
2 Five Star Generals
Loganville, GA
13U-N 12-5-3
3 Mountain View Bears Gold
Dacula, GA
13U-N 16-3-1
4 SIGNATURE PARK SCRAPPERS BASEBALL
HOSCHTON, GA
13U-N 17-9-1
5 The Storm Baseball Club
Lilburn, GA
13U-A 7-7-3
Team Division W-L-T
1 14U Dacula Falcons
Dacula, GA
14U 16-12-0
2 5 Star Generals - Truesdell
Loganville, GA
14U 13-13-2
3 Big Creek Bombers
Cumming, GA
14U 9-17-0
4 Blue Cats
Homer, GA
14U 2-3-0
5 Buford
Buford, GA
14U 2-5-1
6 Future Stars
Lithonia, GA
14U 10-10-0
7 North Georgia Express
Tate, GA
13U-A 0-2-0
8 Riverwood Jr Raiders
Sandy Springs, GA
14U 0-2-0
9 Southern Savages
Watkinsville, GA
14U 12-14-0
10 TEAM ELITE MVP
WINDER, GA
14U 10-1-1
Team Division W-L-T
1 GSB
Statham, GA
14U 4-6-0
2 Hopewell Hawks Elite 14's
Milton, GA
14U 18-6-0
3 ITP Lightening
Atlanta, GA
14U 4-3-0
4 T3H South 14U
Decatur, GA
14U 13-13-0
5 Team Solo
Warner Robins, GA
14U 13-4-1