Field Status Update


Saturday 1:30 pm, all games at Baycreek cancelled for the day. 9u will not move to south Gwinnett park, it just went under too.

All games at Rabbit Hill have been cancelled for the day.

Dacula fields 6 and 7 cancelled. Dacula fields 2 and 5 under a delay til 1 pm.

Dacula Park field 1 is being moved to Alberta Banks field 2.

South Gwinnett Park fields 3 and 5 cancelled. South Gwinnett field 1 delayed as of 12:30 until 1:40.

Come join Grand Slam Atlanta for Easter weekend in Snellville 

This will be a Saturday only event.  Each team will get two full regulation games.

14U will be played at Loganville Christian Academy, Shiloh HS and Discovery HS on their high school game field.

The top two seeds for each age group will play in the Championship Game for the new Grand Slam Champion rings !!

$225 entry fee is required when you register your team. In the event of a rain out, a $75 admin fee will be deducted from your team refund.

Text Tim Gaines at 770-231-0176 for more info. Colton Harrelson is also available at 404-694-5212

Division

Game Date/Time Field Team vs Team
Game 1 4/20 9:00 AM Baycreek Park 2 6 Loganville Bats Red 4 Dingers Athletics 9U (Park)
Game 2 4/20 9:00 AM Dacula Park 2 2 GBSA Rays Gwinnett 9U 14 Buford Wolves
Game 4 4/20 10:45 AM Dacula Park 2 23 Ambush 2 Buford Wolves
Game 6 4/20 1:45 PM Dacula Park 2 11 Titans 10U ORANGE 9 GBSA Rays Gwinnett 9U
Game 8 4/20 3:30 PM Dacula Park 2 2 Titans 10U ORANGE 11 Ambush
# Team W-L-T RA RD RS
1 Ambush 2-0-0 4 14 20
2 Loganville Bats Red 1-0-0 4 2 6
3 Titans 10U ORANGE 1-1-0 20 -5 12
4 Buford Wolves 1-1-0 25 0 12
8 Dingers Athletics 9U (Park) 0-1-0 6 -2 4
9 GBSA Rays Gwinnett 9U 0-2-0 25 -9 11

9U American Championship Bracket 9U-A

1 Ambush 21
4/20 6:45 PM
Dacula Park 2
1
2 Titans 10U ORANGE 0
Ambush
Champion

Ambush

# Player 1 2 Total
5 Ekard, Chase 0.67 0.67
10 Foster, Hudson 3.00 3.00
1 Shepherd, Sawyer 1.33 1.33
Total 3.00 2.00 5.00

Buford Wolves

# Player 1 2 Total
3 Baldwin, Ryder 1.00 1.00
34 Johnson, Ethan 3.00 1.00 4.00
19 Litt, maddox 1.00 1.00
Total 3.00 3.00 6.00

GBSA Rays Gwinnett 9U

# Player 1 2 Total
28 Capellan, Andres 1.33 1.33
9 Lucas, Nasir 1.67 1.67
17 Phillips, Gregory 1.00 1.00
12 Rutledge, Ashton 1.00 1.00
Total 2.00 3.00 5.00

Titans 10U ORANGE

# Player 1 2 Total
13 Barrios, Anthony 2.00 2.00
5 Matz, Tyson 2.00 1.00 3.00
4 Pino, Nickolas 2.00 2.00
Total 4.00 3.00 7.00
Team Division W-L-T
1 Ambush
Jefferson, GA
9U-N 15-5-0
2 Buford Wolves
Buford, GA
9U-R 1-1-0
3 Dingers Athletics 9U (Park)
Buford, GA
9U-A 10-2-0
4 GBSA Rays Gwinnett 9U
Snellville, GA
9U-R 2-10-0
5 Loganville Bats Red
Loganville, GA
9U-A 4-3-0
6 Titans 10U ORANGE
Loganville, GA
9U-R 2-5-0
7 Available
8 Available
9 Available
Team Division W-L-T
1 Archer Tigers
Dacula, GA
12U-A 11-9-0
2 FCA Hitters Park Cardinals Wheeler
Cumming, GA
12U-A 3-3-2
3 Onward Athletics
Braselton, GA
12U-A 5-3-0
4 Signature Park Legends
Hoschton, GA
12U-A 7-9-0
5 Available
6 Available
7 Available
8 Available
9 Available
10 Available
11 Available
12 Available
Team Division W-L-T
1 5-Star Generals-Hughes
Loganville, GA
13U-N 13-8-2
2 Bullpen RedStitch
McDonough, GA
13U-A 8-16-0
3 Expos Elite
Bogart, GA
13U-A 6-11-0
4 Georgia Braves
Flowery Branch, GA
13U-N 9-1-0
5 Georgia Select
Loganville, GA
13U-A 0-9-0
6 Loganville Bats
Loganville, GA
13U-A 4-16-1
7 Medlock Monarchs
Decatur, GA
13U-A 8-11-0
8 Ninth Inning Royals-Mastrogiacomo
Chamblee, GA
13U-A 2-10-1
9 North Gwinnett Dawgs
Suwanee, GA
13U-A 2-2-1
10 Sharon Springs Blue
Cumming, GA
13U-A 12-7-0
11 Young Guns 12U
Columbus, GA
12U-N 17-1-1
12 Available
13 Available
14 Available
15 Available
16 Available
Team Division W-L-T
1 5 Star Generals - Hicks
Loganville, GA
14U 5-8-0
2 Georgia Select
Loganville, GA
14U 9-7-2
3 Medlock Monarchs
Decatur, GA
14U 8-9-1
4 Orange Sox
Covington, GA
14U 10-5-0
5 RWB Elite Gamers Jarrell
Mcdonough, GA
14U 3-9-1
6 Tri-City Generals 14u
Columbus, GA
14U 1-2-1
7 Walton Lookouts
Social Circle, GA
14U 15-5-0
8 Young Guns 14U
Columbus, GA
14U 8-2-0
Team Division W-L-T
1 Brookwood Broncos
Snellville, GA
14U 13-7-0
2 Diablos Gold
Dunwoody, GA
14U 12-2-0
3 Dingers Athletics (Kotkiewicz) 14U
Buford, GA
14U 1-3-0
4 Hopewell Hawks Elite 14's
Milton, GA
14U 18-6-0
5 ITP Lightning (Shoemake)
Atlanta, GA
14U 6-2-0
6 Oconee RiverDawgs
Statham, GA
14U 8-12-0
7 Team Elite Select
Winder, GA
14U 8-3-0
8 USA Prime
Cumming, GA
14U 21-11-0