SCHEDULES


Schedules are now posted.

16U will play a 1:45 time limit for all games.

Please have turf shoes on hand for all portable mounds. Metal spikes are not permitted on the portable mounds.

The larger divisions will be separated by class up front or divide into a Gold/Silver bracket on Sunday.

Two Saturday pool games followed by Sunday single elimination bracket.

The new Grand Slam Champions and Finalist rings will be awarded in each age group.

$385 entry fee is required when you register your team. In the event of a rain out, a $75 admin fee will be deducted from your team refund.

Text Tim Gaines at 770-231-0176 for more info. Colton Harrelson is also available at 404-694-5212.

Division

Game Date/Time Field Team vs Team
Game 1 5/25 9:00 AM Rabbit Hill Park 3 9 Dingers Athletics 9U (Park) 7 Loganville Bats Red
Game 2 5/25 10:45 AM Rabbit Hill Park 3 11 Dingers Athletics 9U (Park) 7 GBSA RAYS
Game 3 5/25 12:30 PM Rabbit Hill Park 3 16 Loganville Bats Red 8 GBSA RAYS
Game 4 5/25 2:15 PM Rabbit Hill Park 3 5 Ocee Orioles 11 Yankees
Game 5 5/25 4:00 PM Rabbit Hill Park 3 12 Georgia Bombers - Mill Creek 4 Yankees
Game 6 5/25 5:45 PM Rabbit Hill Park 3 10 Ocee Orioles 11 Georgia Bombers - Mill Creek
# Team W-L-T RA RD RS
1 Georgia Bombers - Mill Creek 2-0-0 14 8 20
2 Dingers Athletics 9U (Park) 2-0-0 14 6 19
3 Loganville Bats Red 1-1-0 17 5 17
4 Yankees 1-1-0 17 -1 14
5 Ocee Orioles 0-2-0 22 -7 15
6 GBSA RAYS 0-2-0 27 -11 15

9U CHAMPIONSHIP BRACKET 9U-A

9U CHAMPIONSHIP BRACKET
4 Yankees 9
Sunday 10:45 AM
Rabbit Hill Park 3
1
5 Ocee Orioles 7
3 Loganville Bats Red 15
Sunday 9:00 AM
Rabbit Hill Park 3
2
6 GBSA RAYS 10
1 Georgia Bombers - Mill Creek 2
Sunday 2:15 PM
Rabbit Hill Park 3
3
Yankees 14
2 Dingers Athletics 9U (Park) 10
Sunday 12:30 PM
Rabbit Hill Park 3
4
Loganville Bats Red 3
Yankees 6
Sunday 4:00 PM
Rabbit Hill Park 3
5
Dingers Athletics 9U (Park) 7
Dingers Athletics 9U (Park)
Champion

Dingers Athletics 9U (Park)

# Player 1
5/25
2
5/25
3
5/26
4
5/26
5 Total
2 Clarke, Cody 0.2 2.0 2.2
20 Cloud, Brady 2.0 4.0 6.0
18 Cole, Ryder 1.2 0.2 1.2 4.0
34 Hill, Kam 1.0 1.0
27 Park, Ricky 0.1 0.1
17 Schatz, Christian 1.2 0.1 2.0
Total 4.0 4.0 4.0 4.0 16.0

GBSA RAYS

# Player 1
5/25
2
5/25
3
5/26
4 5 Total
13 Escalante, Jayden 1.2 1.2
6 Hillsman, Ryder 0.1 2.0 2.1
24 Sanders, Chase 1.0 2.2 3.2
7 Ware, Noah 0.1 0.1
Total 3.0 3.0 2.0 8.0

Georgia Bombers - Mill Creek

# Player 1
5/25
2
5/25
3
5/26
4 5 Total
21 Ayala, Alex 1.2 1.2
26 Hamilton, Patrick 1.0 1.2 2.2
29 Raettig, Levi 2.1 2.1
33 Rush, Bingham 1.0 1.0
22 Scarbrough, Lucas 2.0 2.0
3 Smith, Oliver 0.1 0.1
11 Vick, Bennett 1.0 1.0
Total 3.0 5.0 3.0 11.0

Loganville Bats Red

# Player 1
5/25
2
5/25
3
5/26
4
5/26
5 Total
17 Hurd, Matthew 0.2 0.2
22 Naylor, Dj 1.0 1.0
1 Schoenthal, Dylan 0.1 1.0 1.1
15 Schoenthal, Logan 2.2 1.0 1.2 5.1
Total 3.0 1.0 2.2 1.2 8.1

Ocee Orioles

# Player 1
5/25
2
5/25
3
5/26
4 5 Total
22 Banka, Shaan 3.0 3.0
17 Crais, Whit 2.0 2.0
3 Gamble, Coleman 2.2 2.2
5 McKloskey, Jack 2.0 2.0
50 Peralta, Sebastian 1.0 1.0
Total 3.0 4.2 3.0 10.2

Yankees

# Player 1
5/25
2
5/25
3
5/26
4
5/26
5
5/26
Total
23 brown, braxton 0.2 3.0 1.0 4.2
22 Glass, Brice 2.1 2.1
01 Johnson, Rashad 1.1 3.0 4.1
13 Mosley, Joshua 1.2 4.0 5.2
16 Rhymes, jayden 0.1 0.1
Total 4.0 2.1 4.0 3.0 4.0 17.1
Team Division W-L-T
1 Dingers Athletics 9U (Park)
Buford, GA
9U-A 10-2-0
2 GBSA RAYS
DACULA, GA
9U-R 3-10-0
3 Georgia Bombers - Mill Creek
Buford, GA
9U-A 6-6-0
4 Loganville Bats Red
Loganville, GA
9U-A 4-3-0
5 Ocee Orioles
Johns Creek, GA
9U-A 2-7-0
6 Yankees
Ellenwood, GA
9U-A 3-7-0
Team Division W-L-T
1 Archer
Dacula, GA
9U-N 9-6-0
2 Archer Tigers
Lawrenceville, GA
10U-A 11-7-0
3 East Side Rawlings South East Blue
Marietta, GA
10U-A 11-7-0
4 Five star national "black"
Ellenwood, GA
10U-N 1-2-0
5 GBSA Rays Gwinnett 10U
Snellville, GA
10U-A 2-7-0
6 Loganville Bats Select
Loganville, GA
10U-A 9-5-1
7 Team Halo
Atlanta, GA
9U-N 0-3-0
Team Division W-L-T
1 Buckhead Braves
Atlanta, GA
10U-N 1-2-0
2 Duluth Noles
Duluth, GA
10U-N 6-3-0
3 Naturals 10u
Gray, GA
10U-N 3-2-0
4 NYO Toros 10u
Atlanta, GA
10U-N 2-2-0
5 Rawlings Southeast - East Side - Red
Marietta, GA
10U-E 9-4-0
6 Signature Park Bulldogs
Winder, GA
10U-A 16-10-0
7 West Forsyth Wolverines
Cumming, GA
10U-N 9-3-0
Team Division W-L-T
1 Buckhead Braves
Atlanta, GA
11U-AS 4-1-0
2 Dacula Falcons
Dacula, GA
11U-N 10-8-1
3 GBSA Rays
Dacula, GA
11U-A 0-3-0
4 Georgia Select
Loganville, GA
11U-N 5-2-0
5 Havoc Dirt Bags
Tiger, GA
11U-R 2-7-0
6 MCBA Mariners
Stockbridge, GA
11U-A 1-2-0
7 REMIX RipCity
Snellvile, GA
10U-E 7-4-0
8 Storm Baseball
Locust Grove, GA
11U-A 9-9-0
Team Division W-L-T
1 12u Titans Blue
Woodstock, GA
12U-A 5-11-1
2 Archer Premier Baseball
Dacula, GA
11U-N 2-3-1
3 Archer Tigers
Dacula, GA
12U-A 11-9-0
4 Buckhead Bucks
Atlanta, GA
12U-A 9-6-0
5 Buford Wolves
Buford, GA
12U-A 7-7-0
6 East Side Broncos
Marietta, GA
12U-A 3-2-0
7 Elite Sluggers - Aiken
Cumming, GA
12U-A 4-8-0
8 Gainesville Gladiators
Gainesville, GA
12U-A 17-18-0
9 Midway Wolverines
Cumming, GA
12U-A 3-4-0
10 Mill Creek Hawks
Buford, GA
12U-A 5-8-1
11 North Gwinnett 12U Grey
Suwanee, GA
12U-A 5-2-1
12 NYO Warriors
Atlanta, GA
12U-A 15-6-0
13 Royals Travel Team
Stone Mountain, GA
12U-R 0-8-0
14 Sandy Springs Storm
Sandy Springs, GA
12U-AS 8-1-0
15 TEAM ELITE FUTURES
CUMMING, GA
12U-A 2-15-0
16 West Georgia Aces
Villa Rica, GA
12U-A 6-5-0
Team Division W-L-T
1 Classic City Yankees
Watkinsville, GA
12U-N 10-3-0
2 East Side Rawlings Southeast
Marietta, GA
12U-N 4-3-2
3 HCA Angels
Dacula, GA
12U-N 10-10-1
4 lambert longhorns
suwanee, GA
12U-N 3-5-0
5 Line Drive Academy
Cleveland, GA
12U-N 5-9-1
6 MC Mariners
Stockbridge, GA
12U-N 5-2-0
7 Norcross Blue Devils 12U
Norcross, GA
12U-N 11-6-1
8 Powder Springs Silverhawks
Powder Springs, GA
12U-N 1-2-0
9 The Club (Red)
ATLANTA, GA
12U-N 1-11-0
Team Division W-L-T
1 Archer 13U Keeler
Dacula, GA
13U-R 0-13-0
2 Brookwood Broncos
Snellville, GA
13U-A 11-11-0
3 Diamond Jaxx
Jefferson, GA
13U-A 12-12-1
4 Dugout Dawgs
Oxford, GA
13U-A 12-6-0
5 Elite Aces
Covington, GA
13U-N 14-12-0
6 Georgia Select
Loganville, GA
13U-A 0-9-0
7 Home Plate Chilidogs- 13U
Peachtree City, GA
13U-A 3-5-0
8 Mountain View Bears Black
Dacula, GA
13U-A 5-17-0
9 REIGN
Stone Mountain, GA
13U-A 2-1-0
10 Sandy Springs Storm
Sandy Springs, GA
13U-A 12-7-0
11 Sequoyah Jr Chiefs
Woodstock, GA
13U-N 4-5-0
12 Sharon Springs Blue
Cumming, GA
13U-A 12-7-0
13 SIGNATURE PARK SCRAPPERS BASEBALL
HOSCHTON, GA
13U-N 17-9-1
14 Team Elite Pride
Cumming, GA
13U-A 8-9-0
15 Team Elite Select
Cumming, GA
13U-N 6-6-0
16 TEAM ELITE STEEL
CUMMING, GA
13U-A 5-11-1
Team Division W-L-T
1 5 Star Generals - Boeckman
Grayson, GA
14U-OPEN 23-13-0
2 Forsyth Central Dirtbags
Cumming, GA
14U-OPEN 4-16-0
3 Fusion
Hoover, AL
14U-OPEN 17-8-0
4 Georgia MVP
Crawford, GA
14U-OPEN 19-6-1
5 Havoc Baseball
Auburn, GA
14U-OPEN 16-11-2
6 Mill Creek Hawks
Buford, GA
14U-OPEN 9-18-0
7 Mountain View Bears 14u
Lawrenceville, GA
14U-OPEN 5-11-0
8 Oconee RiverDawgs
Statham, GA
14U-OPEN 8-12-0
9 QAB Baseball Academy
Gainesville, GA
14U-OPEN 0-8-0
Team Division W-L-T
1 Dekalb Tigers
Stone Mountain, GA
16U-OPEN 3-8-1
2 Elite Academy Series 15u
Winder, GA
15U-OPEN 0-3-0
3 Elite Academy Series 16u Black
Winder, GA
16U-OPEN 3-7-0
4 Elite Academy Series 16u Grey
Winder, GA
16U-OPEN 2-8-0
5 Hope House Charity Baseball
Lawrenceville, GA
16U-OPEN 12-0-1
6 Lanier
Lanier, GA
16U-OPEN 3-6-0
7 Line Drive 16U Blue
Sylvester, GA
16U-OPEN 4-2-0
8 Medlock Monarchs
Decatur, GA
16U-OPEN 8-8-1
9 Outsiders Baseball
Cleveland, GA
16U-OPEN 21-15-1
10 Precision Baseball - 16u Waters
Alpharetta, GA
16U-OPEN 4-3-0
11 QAB Tumlin
Gainesville, GA
15U-OPEN 1-6-1
12 Red Hawks
Franklin, NC
16U-OPEN 2-12-0