Grand Slam Sports Tournaments
CONTACT GARY NOSE LEATHERS 662-401-9170 EMAIL gml9@bellsouth.net
Game | Date/Time | Field | Team | vs | Team |
---|---|---|---|---|---|
Game 1 10/23 10:00 AM | Fred and Elizabeth Smith Sportsplex Field 1 | 21 Corinth Indians | 1 Mississippi Braves | ||
Game 2 10/23 11:10 AM | Fred and Elizabeth Smith Sportsplex Field 1 | 20 EBC 7u-Maynard | 4 7u Dinger Nation Navy | ||
Game 3 10/23 12:20 PM | Fred and Elizabeth Smith Sportsplex Field 1 | 12 SwingCheck Story 7u | 13 EBC 7u-Maynard | ||
Game 4 10/23 1:30 PM | Fred and Elizabeth Smith Sportsplex Field 1 | 15 7u Dinger Nation Navy | 5 Mississippi Braves | ||
Game 5 10/23 2:40 PM | Fred and Elizabeth Smith Sportsplex Field 1 | 16 Corinth Indians | 17 SwingCheck Story 7u |
# | Team | W-L-T | RA | RD | RS |
---|---|---|---|---|---|
1 | EBC 7u-Maynard | 2-0-0 | 16 | 8 | 20 |
2 | Corinth Indians | 1-1-0 | 18 | 6 | 20 |
3 | 7u Dinger Nation Navy | 1-1-0 | 25 | 0 | 14 |
4 | SwingCheck Story 7u | 1-1-0 | 29 | 0 | 20 |
5 | Mississippi Braves | 0-2-0 | 36 | -14 | 6 |
4 | SwingCheck Story 7u | 12 |
5 | Mississippi Braves | 0 |
1 | EBC 7u-Maynard | 17 |
SwingCheck Story 7u | 11 |
2 | Corinth Indians | 20 |
3 | 7u Dinger Nation Navy | 16 |
EBC 7u-Maynard | 13 |
Corinth Indians | 12 |
Team | Division | W-L-T | |
---|---|---|---|
1 |
7u Dinger Nation Navy
Nettleton, MS
|
7U-A | 7-29-1 |
2 |
Corinth Indians
Corinth, MS
|
7U-A | 25-24-1 |
3 |
EBC 7u-Maynard
Olive Branch, MS
|
7U-AA | 4-3-0 |
4 |
Mississippi Braves
RIPLEY, MS
|
7U-A | 6-23-1 |
5 |
SwingCheck Story 7u
Jackson, TN
|
7U-AA | 5-3-0 |
Team | Division | W-L-T | |
---|---|---|---|
1 |
Canes MS 8U - Select
Oxford, MS
|
8U-AA KP | 6-17-0 |
2 |
Mathison Mets
Mathison, MS
|
8U-A KP | 2-13-0 |
3 |
Tombigbee Tribe 2032
Mooreville, MS
|
8U-AA KP | 23-24-0 |
4 |
WOW Factor - Black
Arlington, TN
|
8U-AA KP | 26-23-1 |
Team | Division | W-L-T | |
---|---|---|---|
1 |
Calhoun Chaos
Calhoun County, MS
|
9U-A | 12-30-0 |
2 |
McNairy Mafia
Ramer, TN
|
9U-AA | 13-9-1 |
3 |
New Albany Flames
New Albany, MS
|
9U-A | 20-24-0 |
4 |
Tri State Elite
Iuka, MS
|
9U-A | 25-23-1 |
Team | Division | W-L-T | |
---|---|---|---|
1 |
Point City Rippers
West Point, MS
|
10U-A | 5-14-0 |
2 |
Showtime Bulls - 10U Davidson
Ramer, TN
|
10U-A | 25-14-0 |
3 |
Southern Sluggers
Mantachie, MS
|
10U-A | 13-32-0 |
Team | Division | W-L-T | |
---|---|---|---|
1 |
Crossroads Cubs 12U
Corinth, MS
|
12U-A | 20-13-1 |
2 |
Dirt Brothers
Fulton, MS
|
12U-AA | 39-39-2 |
3 |
Eagles Baseball
Guntown, MS
|
12U-A | 20-24-1 |
4 |
Mississippi Braves
RIPLEY, MS
|
12U-A | 14-20-2 |
5 |
Tupelo Thrive 12u
Tupelo, MS
|
12U-A | 6-28-0 |